Artykuły

Chorzów. W Rozrywce premiera muzycznego thrillera

w sobotę, 19 maja Teatr Rozrywki zaprasza na premierę thrillera muzycznego w 2 aktach "Sweeney Todd demoniczny golibroda z Fleet Street"

Rzecz dzieje się w XIX-wiecznym Londynie. Ponury i zamknięty w sobie golibroda Sweeney Todd powraca po zesłaniu z Australii, niewinnie skazany przez skorumpowanego sędziego, który chciał uwieść jego żonę. Fryzjer szuka zemsty na swoim prześladowcy, a potem - niejako z rozpędu - morduje wszystkich, którzy mieli nieszczęście zawitać do jego zakładu przy Fleet Street. Pomaga mu Nellie Lovett - pozbawiona skrupułów handlarka, która z "tworzywa" dostarczonego przez Sweeneya Todda zaczyna piec smaczne paszteciki. Jest jeszcze piękna Joanna i zakochany w niej Antony oraz kilka obrzydliwych, a przynajmniej wielce oryginalnych postaci

Polscy widzowie znają tę historię z wyróżnionego Oscarem, dwoma Złotymi Globami i kilkoma innymi nagrodami filmu Tima Burtona z 2008 roku. Tytułową rolę w filmie kreował Johnny Depp, zaś w postać Pani Lovett wcieliła się Helena Bonham Carter. Film oparty jest na broadwayowskim musicalu Stephena Sondheima z 1979 roku, nagrodzonego nagrodą Tony.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji