Artykuły

Tarnów. Spóźniony Dzień Teatru u Solskiego

Premiera "Trzech sióstr", uroczyste przekazanie budynku teatru i nagrody dla pracowników. Tak w obecności władz Miasta Tarnowa oraz sponsorów i przyjaciół obchodzono wczoraj Międzynarodowy Dzień Teatru w tarnowskim Solskim.

12 kwietnia na dużej scenie odbyła się premiera "Trzech sióstr" w reżyserii Eweliny Pietrowiak. W tym dniu pracownicy Solskiego obchodzili opóźniony Dzień Teatru. Mimo iż w marcu z powodu wypadku aktorki odwołano premierę oraz uroczystości z okazji święta ludzi teatru, wczorajszy wieczór był niemniej uroczysty.

Na przedstawieniu, którego reżyserem jest dyrektor artystyczna Solskiego nie zabrakło przedstawicieli władz, sponsorów i przyjaciół. Po zakończonym spektaklu Ryszard Ścigała Prezydent Miasta Tarnowa złożył na ręce dyrekcji uroczysty akt przekazania budynku przy Mickiewicza 4, wcześniej znajdującego się we własności miasta. Nie zabrakło również listu okolicznościowego, w którym Prezydent Tarnowa dziękuje i gratuluje wszystkim pracownikom za działania na rzecz tak ważnej dla miasta i regionu siedziby Melpomeny.

Obserwując efekty pracy jakim są produkcje teatralne, Prezydent wyróżnił aktorów Jolantę Januszównę i Jerzego Pala oraz pracowników technicznych Tadeusza Stacha - stolarza i Tadeusza Wiśniowskiego - oświetleniowca, który obchodził swój jubileusz 45-lecia pracy. Ważną nagrodę przyznał również Mecenas teatru, Karpacka Spółka Gazownictwa, którą z rąk dyrektora Dariusza Jamroza odebrała aktorka Matylda Baczyńska. - Bardzo mnie zaskoczyło to wyróżnienie, to motywacja do dalszej pracy. Jest mi bardzo miło, że publiczność docenia moje kreacje aktorskie - komentuje nagrodzona. Natomiast dyrekcja teatru okolicznościowymi dyplomami uhonorowała Zofię Zoń, która niedawno dołączyła do zespołu aktorskiego oraz grafika Macieja Srokę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji