Artykuły

Polskie Radio. "Markiza O." - premiera w Jedynce

Dziś o godz. 21.05 premiera słuchowiska zrealizowanego na podstawie opowiadania Heinricha von Kleista. Adaptacja radiowa i reżyseria Jana Buchwalda. W roli tytułowej usłyszymy Maję Ostaszewską.

Słuchowisko ""Markiza O." to współczesna adaptacja opowiadania Heinricha von Kleista . To historia Markizy O., wdowy nieposzlakowanej opinii, a zarazem matki dwojga świetnie wychowanych dzieci, która latem 1799 roku umieściła ogłoszenie w gazetach, że bez swej wiedzy znalazła się w odmiennym stanie i że ojciec mającego się narodzić dziecka winien się zgłosić, gdyż ze względów rodzinnych zdecydowana jest go poślubić

To lakoniczne i zarazem niezwykle dramatyczne ogłoszenie działa na wyobraźnię, skłania ku próbie wyjaśnienia tej intrygującej historii. Puśćmy zatem wodze fantazji, starając się odgadnąć prawdopodobne okoliczności tej tajemniczej i delikatnej sprawy. Jakie tragiczne wydarzenia sprawiły, że dama, która narażając się na szyderstwo świata, zdecydowała się na umieszczenie tego osobliwego anonsu?

Na zdjęciu: nagranie słuchowiska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji