Artykuły

Gdynia. Prezydent miasta nagrodził ludzi teatru

Aktorzy z Teatru Muzycznego im. Baduszkowej oraz Teatru Miejskiego im. Gombrowicza zdominowali listę laureatów nagród teatralnym prezydenta miasta Gdyni. Wyróżnienia wręczono we wtorek wieczorem - w 51. Międzynarodowy Dzień Teatru.

Nagrody wręczono przy okazji pokazu spektaklu "Bóg" Woody'ego Allena w Teatrze Miejskim. Odczytano także orędzie na MDT, przygotowane w tym roku przez amerykańskiego gwiazdora Johna Malkovicha.

Najwięcej nagród zdobyli aktorzy Teatru Muzycznego: Renata Gosławska i Magdalena Smuk (obie za role w "Tango Nuevo" - na zdjęciu - w reż. Giovanny'ego Castellanosa) oraz Łukasz Dziedzic i Jacek Wester (za "Shreka" w reż. Macieja Korwina). Prezydent wyróżnił także aktorów Miejskiego: Monikę Babicką i Dariusza Szymaniaka (za spektakl "Rock'n'Roll" w reż. Krzysztofa Babickiego) oraz Elzbietę Mrozińską (za "Słodkie lata 20., 30.").

Nagrody otrzymała także Sabina Bicz za scenografię i kostiumy do "Słodkich lat 20.,30..." oraz Jarosław Wojciechowski z Centrum Kultury w Gdyni za inicjatywę uruchomienia przy tej instytucji Sceny Teatralnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji