Artykuły

Tarnów. Aktorki "Trzech sióstr" na wybiegu

Czechowskie postaci kobiece pojawiły się nieoczekiwanie podczas konkursu Miss Tarnovia. Irina i Natasza, grane przez Matyldę Baczyńską i Matyldę Damięcką, zaprezentowały się wśród innych urodziwych Tarnowianek. Na scenie aktorki zobaczymy podczas premiery "Trzech sióstr" oraz pokazu przedpremierowego już w najbliższą niedzielę.

Aktorki tarnowskiego teatru potraktowały także ten występ jako możliwość udzielenia profesjonalnych rad dziewczynom biorącym udział w konkursie. Zwracały uwagę na konieczność poprawnej artykulacji i wcześniejszego przygotowania swojej wypowiedzi.

Każdy taki konkurs to ćwiczenie swojej odwagi w kontaktach z publicznością. A ona przydaje się wszystkim w różnorakich sytuacjach. Koleżanki zawsze powinny pamiętać o tym, że dla kobiet bardzo ważne jest jak się wygląda, ale jeszcze ważniejsze jest kim się jest - mówią Matylda Baczyńska i Matylda Damięcka (na zdjęciu).

Nasze kandydatki:

Irina Prozorow - lat 20, chcę do Moskwy. Nikogo nie kocham. Od siódmej do trzeciej leżę i rozmyślam - chciałabym być robotnikiem, nauczycielem albo maszynistą. Chciałam, bo kiedy zaczęłam pracę na poczcie i w magistracie - to już nie było chęci, tylko nienawiść. Nie lubię samowarów. Lubię pierogi i szarlotkę. Nie lubię Solonego. Nie pamiętam, jak jest po włosku "okno" i "sufit". Nie kocham Tuzenbacha. A on mnie tak. Wyjdę za niego. Motto? Trzeba żyć. Trzeba pracować. Pracować, pracować, pracować!

Natasza Prozorow - lat 22. Nie chcę do żadnej Moskwy. Tu jest mój dom i mój Bobuś, mój Andrzej, moja Sofijka i mój ogród. Dziecko się śmieje albo dziecko płacze i to jest ważne, a nie jakieś dyrdymały, "jak mi źle, wyjedźmy". Rano trzeba wstać i zająć się domem. Z tego pokoju zrobię pokój dziecinny, a z tamtego sypialnię, jak siostry już sobie wyjadą. Lubię mówiś po fhąsusku, a wy? Nie lubię Anfisy, bo jest starą złodziejką, niedołęgą i wiedźmą. Nie lubię świerków, ale lubię kwiatuszki. Bo kto nie lubi kwiatuszków?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji