Artykuły

Warszawa. Laureaci Nagrody im. Leona Schillera

Agata Kucińska, Agnieszka Radzikowska i Teatr Barakah to tegoroczni laureaci Nagrody im. Leona Schillera przyznawanej przez ZASP.

Nagroda ZASP im. Leona Schillera jest nagrodą imienia jednego z najwybitniejszych inscenizatorów przedwojennej polskiej sceny, a zarazem świetnego organizatora, pedagoga, a także Prezesa Stowarzyszenia od 1950 roku aż do śmierci, 25 marca 1954 roku. Zgodnie z wieloletnią tradycją Związek Artystów Scen Polskich w dniu 14 marca, w rocznicę urodzin Leona Schillera, ogłosił listę tegorocznych laureatów Nagrody.

W tym roku zostali nimi:

Agata Kucińska - absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Wydział Lalkarski we Wrocławiu. We Wrocławskim Teatrze Lalek od 2005 roku. Asystentka na wrocławskim Wydziale Lalkarskim krakowskiej PWST

Agnieszka Radzikowska - aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach w 2008 roku. Od 2002 roku związana z Teatrem Śląskim w Katowicach. Po ukończeniu studiów związanych z Teatrem Współczesnym w Krakowie, gdzie obecnie także można ją zobaczyć w kilku tytułach. W sezonie 2009/2010 etatowa aktorka Teatru Nowego w Zabrzu. Laureatka II nagrody aktorskiej IX Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu za rolę Iwony w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" oraz Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców w dziedzinie kultury w roku 2010.

Teatr Barakah - Krakowski Teatr działający pod egidą Fundacji Dziesięciu Talentów na Rzecz Teatru Barakah, założony w 2004 roku przez dwie aktorki: Anę Nowicką i Monikę Kufel, absolwentki PWST w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji