Artykuły

Tarnów. Maciejewski ze Złotą Różą

Łukasz Maciejewski, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, został tegorocznym laureatem prestiżowego wyróżnienia "Złota Róża" przyznawanego przez tygodnik "Temi" największej osobowości 2011 roku.

Nagroda przyznawana jest od pięciu lat, i honoruje "wybitne postaci wywodzące się z Tarnowa i Małopolski, które osiągnęły znaczący zawodowy sukces". Poprzednimi laureatami "Złotej Róży" TEMI byli m.in. politycy, przedsiębiorcy, ludzie sztuki, sportowcy.

Łukasza Maciejewskiego wyróżniono za "profesjonalizm, najwyższy poziom dziennikarstwa kulturalnego, znakomity tom rozmów "Przygoda myśli", oraz zupełnie nową jakość w krytyce - prasowej i telewizyjnej. W uzasadnieniu werdyktu doceniono również pozadziennikarską działalność Łukasza Maciejewskiego - przygotowywanie atrakcyjnego programu kina "Millennium", oraz cieszący się ogromnym powodzeniem cykl spotkań "Goście Łukasza Maciejewskiego".

To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla dziennikarza. W ubiegłym roku, Łukasz Maciejewski był jednym z laureatów nagrody "Uskrzydlony" za "osiągnięcia w dziedzinie krytyki filmowej i eseistyki teatralnej".

Maciejewski został jednym z trzech laureatów nagrody "Złotej Róży", obok Zakładów Azotowych i muzyka, organizatora Jazz Contest Festival Piotra Pociaska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji