Artykuły

Audiencja i Wernisaż

Dwukrotną owacją przyjęła praska publiczność jeleniogórski spektakl "Audiencja i Wernisaż". Zespół Teatru im. C K. Norwida zaprezentował go w środowy wieczór Pałacu Akropolis w Pradze.

Gościem honorowym spektaklu był Vaclav Havel, który wystąpił w podwójnej roli - prezydenta Czech, ale także dramaturga - autora obu wystawianych jednoaktówek.

Prezydent V. Havel okazał się osobą niezwykle bezpośrednią. Przybył wraz z małżonką, Dagmar, w dobrej kondycji i w świetnym humorze. Oglądając "Wernisaż i Audiencję", dwie jednoaktówki przygotowane na jeleniogórską scenę przez czeskich realizatorów - Andreja Kroba i Jan Duska - prezydenckie małżeństwo świetnie się bawiło. Dagmar Havlowa bardzo się wzruszyła, czego dowodem były łzy i rozmazany makijaż. V. Havel zdradził, iż po raz ostatni "Audiencję" i "Wernisaż" miał okazje oglądać na scenie 1989 roku.

- Cała jeleniogórska grupa teatralna spotkała się z V. Havlem dwukrotnie: w przerwie spektaklu i po nim. - Piliśmy czeskie piwo - wyjaśnia Grzegorz Mrówczyński, dyrektor Teatru im. C. K. Norwida - przyjęcie trwało dłużej, niż planowano. Było już po, godzinie 23, gdy prezydent Havel nas pożegnał. Wszystko wskazuje na to, że owocna współpraca dramaturga V. Havla z dyr. G. Mrówczyńskim będzie kontynuowana Reżyser Andrej Krob przygotuje w jeleniogórskim teatrze havlowską "Operę Żebraczą".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji