Artykuły

Tarnów. "Miłość i polityka" z Częstochowy

Jakie są skutki łączenia polityki z miłością, przekonamy się wkrótce w Centrum Sztuki Mościce. Spektakl "Miłość i polityka" pokażą aktorzy Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

To kolejna teatralna propozycja Centrum Sztuki Mościce. "Miłość i polityka" - "Noire politique et blanche colombe" w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, to rzecz o politycznych aferach, układach oraz władzy, pieniądza, przyprószona wybuchami pożądania.

Autorem sztuki jest Pierre Sauvil, francuski aktor i dramaturg. W Polsce wystawiano dramaty jego autorstwa: "Szczególna propozycja", "Słońce dla dwojga" oraz właśnie "Miłość i politykę".

Sztukę "Miłość i polityka" dość łatwo przenieść na grunt realiów każdego kraju. W komedii Sauvila intryga zawiązana jest wokół ministra, który sam przyznaje, że uszczknął trochę pieniędzy to tu, to tam, oraz posła z tej samej partii, który nieuczciwość kolegi | chce wykorzystać w sprytny sposób. Szantażuje ministra, w zamian za milczenie chce spędzić z jego żoną upojny tydzień na Gwadelupie.

W Tarnowie zobaczymy tę komedię w reżyserii Jerzego Bończaka z udziałem samego reżysera oraz Joanny Liszowskiej, Agnieszki Łopackiej, Piotra Machalicy i Michała Kuli. Spektakl zagości na scenie Centrum Sztuki Mościce w niedzielę 11 marca o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji