Artykuły

Poznań. Trzy premiery na finał

Do niedzieli trwać będzie V Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca. Od poniedziałku w ramach imprezy odbywały się warsztaty tańca, prezentowano też filmy, ukazujące znane w świecie spektakle baletowe, zrealizowane w ostatnich latach. Finałem festiwalu będą od dziś spektakle przygotowane przez młodych choreografów. Zobaczymy aż trzy premiery.

Dziś będą to "Double Trouble" w choreografii Karoliny Wyrwał i "The Unknown - Niewiadoma", za którego choreografię odpowiada Paweł Malicki. W pierwszym spektaklu zostaną wykorzystane kostki smart wireless, na co dzień używane przez didżejów do kontrolowania i tworzenia dźwięku. Drugi spektakl - tak jak sugeruje tytuł - ma być dla widzów tajemniczą niewiadomą.

"The Unknown - Niewiadoma" można zobaczyć też w sobotę. Podobnie jak premierową "Arytmię" [na zdjęciu] Zofii Jakubiec i Tomasza Pomersbacha. Młodzi choreografowie przed premierą sugerowali, że interesuje ich nieustanne przeżywanie samego siebie we własnym rytmie. Wyklucza więc to wzajemną komunikację i skazuje na samotność. Brzmi tajemniczo, ciekawe więc, jak artyści przełożą to na taniec.

Przedstawienia "Arytmia" i "Double Trouble" można obejrzeć też w niedzielę, ale wieczór ten przyniesie nam spektakl, podczas którego zobaczymy rezultaty trwających podczas festiwalu warsztatów "Odkryj swój osobisty ruch w Polskim Teatrze Tańca" prowadzonych według metody analizy ruchu stworzonej przez węgierskiego choreografa i tancerza Rudolfa Labana. Uczestnicy warsztatów nauczyli się, jak tworzyć i analizować ruch ciała.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji