Artykuły

Wrocław. "Gorset" Małgorzaty Fijałkowskiej

W piątek w klubie "Bezsenność" będzie można zobaczyć "Gorset" wyreżyserowany przez tancerkę i choreografkę Małgorzatę Fijałkowską. Zdaniem reżyserki to spektakl, jakiego we Wrocławiu jeszcze nie było.

"Rewię kobiet na skraju eksplozji zmysłów" pokazują we wrocławskim klubie Bezsenność artystki związane na co dzień z Teatrem Muzycznym "Capitol". "Gorset" wyreżyserowała Małgorzata Fijałkowska, tancerka i choreografka.

Na scenie zobaczymy m.in. Justynę Antoniak, Magdalenę Wojnarowską i Katarzynę Emose Uhunmwangho. W zespole rewii znalazł się też męski rodzynek - ukrywa się pod pseudonimem Agamemnon i wystąpi w roli drag queen śpiewającej słynną piosenkę Marilyn Monroe "Diamonds are a Girl's Best Friend". W repertuarze znajdą się musicalowe przeboje z "Chicago" i "Kabaretu", a także piosenki Niny Simone, Nancy Sinatra i Beyonce. Pojawią się trzy wokalistki i cztery tancerki - wszystkie w obowiązkowych gorsetach, kabaretkach, sukienkach z cekinami i butach na niebotycznie wysokich obcasach. Całość zwieńczy zbiorowe wykonanie kankana.

- Moim celem był spektakl, jakiego dotąd nie mogliśmy zobaczyć we Wrocławiu - tłumaczy Małgorzata Fijałkowska. - Skrojony pod potrzeby par po trzydziestce, które chciałyby spędzić wyjątkowy wieczór niekoniecznie w kinie czy teatrze. Popatrzeć na piękne dziewczyny, posłuchać fajnych piosenek. Przy okazji spełniam moje dziecięce marzenie - o rewii, cekinach i schodach. Przez lata ten gatunek był postponowany, uważany za gorszy, pośledniejszy, a dziś ma szansę przeżyć drugą młodość.

Fijałkowska jest przekonana, że jej rewia to znakomita propozycja nie tylko dla panów. - Zaprosiłam do współpracy koleżanki dojrzałe, piękne, świadome siebie i swojej zmysłowości - tłumaczy. - I wydaje mi się, że każda z nas ma w sobie potrzebę podkreślania tej kobiecości, np. gorsetem, który wcale się nie zestarzał, szpilkami czy piękną bielizną. To jest powszechne, choć czasem boimy się tego - bo to nie przystoi. A tak naprawdę w gorsecie i kabaretkach każda z nas wygląda sexy. Więc mam nadzieję, że w przypadku panów na widowni uda nam się rozbudzić zmysły, a u pań - odwagę jeśli chodzi o eksponowanie kobiecości.

"Gorset" w klubie Bezsenność przy ul. Ruskiej 51 będzie można zobaczyć w najbliższy piątek o 19.30, a później także 1, 2 i 4 marca. Bilety kosztują od 80 do 120 zł, można je rezerwować pod numerem tel. 518 576 756 lub e-mailowo: rewia.kobiet@gmail.com.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji