Artykuły

Warszawa. "W Przechlapanem" w Instytucie Teatralnym

13 grudnia o g. 19 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na spektakl "W Przechlapanem" afirmujący życie osób o alternatywnej motoryce, przepełniony nadzieją i wiarą w wyższy plan związany z niesieniem krzyża, mimo przeciwności losu.

W Przechlapanem - niewielkiej wiosce uchodźców mimo woli - co roku odbywa się dobroczynna impreza z udziałem jej mieszkańców. Jest to jedna z niewielu okazji by zobaczyć tę wyjątkową społeczność, pełną niezwyczajnych ludzi i aby wraz z nimi świętować rozkwit pąków nadziei w pierwsze dni wiosny.

W tym roku, podczas pełnego dobra i wzruszeń festynu, wystąpi starannie wyselekcjonowana grupa niesamowitych artystów. Zobaczycie tańczącą karlicę, śpiewaczkę z 90% niedosłuchem i finezyjną tancerkę z rozszczepem kręgosłupa. Poetka z jednym chromosomem więcej zaprezentuje swoje punkowe wiersze, a mrożące krew w żyłach hołubce wykona tancerka ludowa pozbawiona mazi stawowej.  

Do łez rozbawi Was stand-up comedy Błędnej Królewny - epatującej humorem epileptyczki ze szwankującym błędnikiem i stwardnieniem rozsianym.

Zapraszamy do Przechlapanego - tu na jeden dzień wszyscy stajemy się jedną rodziną!

Kto kształtuje obraz osób niepełnosprawnych? Dlaczego tak często się go infantylizuje? Gdzie leży granica poprawności politycznej? Skąd bierze się zinternalizowane poczucie współczucia? Czy wszyscy mogą być równi - nawet jeśli jeden stoi, a drugi siedzi na wózku?

Spektakl "W Przechlapanem" afirmujący życie osób o alternatywnej motoryce, przepełniony nadzieją i wiarą w wyższy plan związany z niesieniem krzyża, mimo przeciwności losu... Mimo wszystko.

W projekcie biorą udział osoby o alternatywnej motoryce - amatorzy wyłonieni w trakcie warsztatów ruchowo-tanecznych z Rafałem Urbackim. 

13 grudnia, g. 19:00

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1

bilety: 30, 20 PLN

rezerwacja: www.przechlapane.ezapisy.pl

pomysł, reżyseria: Rafał Urbacki

Rafał Urbacki mover, humanista, choreograf, ur. w 1984 r. w Tarnowskich Górach. Student Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Studiował również kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako choreograf na stałe współpracuje z duetem Strzępka/Demirski ("Tęczowa Trybuna", "Położnice szpitala św. Zofii", "W imię Jakuba S.") Edukację ruchową rozpoczął jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca 'Kierunek' w Bytomiu. Tańczył w choreografiach Gessel Mason, Victorii Fox i Phila Williamsa. Performer w autorskich projektach solo "7 Up", "Urodziny", "BezSen", "Zrównywanie". Współautor i tancerz w video-dance ("The Lift" i "The Adventures of Giraffi and Charming Seally"). Reżyser projektu "Mover. Projekt społeczny" (XVII MKTWiFST, Bytom). Uczestnik warsztatów i coachingów contemporary dance, Body Mind Centering, contact-improvisation, authentic movement. Projekt taneczny o tożsamości pokolenia lat 90', którego jest reżyserem, otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Akademią Muzyczną prowadząc zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu muzykoterapii. Przez 11 lat poruszał się wyłącznie z pomocą wózka inwalidzkiego. Od dwóch lat chodzi i tańczy samodzielnie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji