Artykuły

Śpiewająca plejada

W najbliższą sobotę, 5 kwietnia o 16.30, na scenie Bielskiego Centrum Kultury wystąpi plejada znakomitych polskich aktorów z Piotrem Fronczewskim, Piotrem Machalicą, Marianem Opanią, Maciejem Stuhrem, Zbigniewem Zamachowskim i Wiktorem Zborowskim na czele. Okazją będzie 40-lecie pracy twórczej piosenkarza i autora tekstów - Wojciecha Młynarskiego.

Opracowany i wyreżyserowany przez Magdę Umer spektakl muzyczny "Młynarski, czyli trzy elementy" został przygotowany przez zespół warszawskiego Teatru Ateneum i jest hołdem złożonym twórcy. Akcja widowiska rozgrywa się nad tajemniczym jeziorem, gdzie osoby zniechęcone do życia przystosowują się do "coraz bardziej otaczającej ich rzeczywistości". Artyści zaprezentują widzom kilkadziesiąt piosenek. W ich interpretacji będzie można usłyszeć takie przeboje, jak "Żyj kolorowo", "Jesteśmy na wczasach", "Och ty w życiu", "Przystanek koło zoo", "Ogrzej mnie", "Róbmy swoje".

Dla naszych czytelników mamy trzy zaproszenia na koncert. Otrzymają je osoby, które pierwsze zgłoszą się w naszej redakcji z aktualnym numerem "Kroniki" i odpowiedzą na pytanie: jaka piosenka Wojciecha Młynarskiego została laureatką Festiwalu w Opolu?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji