Artykuły

Młynarski świętował

W warszawskim teatrze Ateneum jubileusz 40-lecia pracy artystycznej obchodził Wojciech Młynarski, piosenkarz i autor tekstów do grubo ponad tysiąca utworów, a także scenarzysta i reżyser. Z tej okazji na deskach teatru pojawiła się cała plejada znakomitych polskich aktorów. Artyści wystąpili w spektaklu Magdy Umer "Młynarski, czyli trzy elementy", który był hołdem dla mistrza polskiej piosenki.

Akcja całości toczy się nad brzegiem jeziora, gdzie pacjenci miejscowego szpitala, dzięki kontaktowi w naturą i piosenkami mistrza, leczą się z melancholii. Na scenie wystąpili m.in. Piotr Fronczewski, Piotr Machalica, Marian Opania, Maciej Stuhr, Zbyszek Zamachowski oraz Wiktor Zborowski, którzy zaprezentowali widzom kilkadziesiąt piosenek jubilata. Wśród nich znalazły się takie przeboje, jak: "Jesteśmy na wczasach", "Polska miłość", "Żyj kolorowo", "La valse do mal" i "Róbmy swoje".

"Nie byłem obecny na żadnej próbie i sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie" - mówił jeszcze przed spektaklem Wojciech Młynarski. Po premierze jubilat był wyraźnie zadowolony z tego, co widział. "Jestem szczęśliwy i wzruszony, bo był to piękny spektakl - powiedział. - Wiele razy moje piosenki były wykorzystywane w spektaklach teatralnych, ale pierwszy raz zrobiono to tak wspaniale".

Publiczność przyjęła widowisko równie gorąco, a mistrz został obdarowany wiązankami kwiatów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji