Artykuły

Skradziony recital

31 STYCZNIA w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Młynarski, czyli trzy elementy". Dramat muzyczny w reż. Magdy Umer został przygotowany w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu z okazji 40-lecia jego pracy twórczej. - Chcę, żeby przedstawienie przede wszystkim było mądre, żeby zmusiło ludzi do skupienia - tak mówi o projekcie jego reżyserka.

Spektakl będzie niespodzianką dla artysty. - Nic o nim nie wiem. Nie byłem na żadnej próbie - zapewnia Młynarski. - Magda Umer skorzystała z mojego dorobku układając go według własnego pomysłu. Przyznam, że sam - już kilka razy - przymierzałem się do tego, ale nigdy nie udało mi się ułożyć moich piosenek w sensie teatralnym. Zawsze wychodził mi recital! Ukradli mi wszystkie piosenki! Już nie mam jak grać recitalu! - żartował podczas konferencji prasowej Młynarski.

Akcja przedstawienia dzieje się nad tajemniczym jeziorem Spokój w województwie krańcowo-niespokojnym. Wczesnym świtem doktor Edward Opoka-Otuchowicz (Maciej Stuhr) organizuje wyprawę nad jezioro dla zniechęconych do życia pacjentów. To właśnie w tym miejscu będzie się odbywać psychoterapeutyczna sesja, podczas której poprzez muzykę i kontakt z naturą pacjenci mają się przystosować do "coraz bardziej otaczającej ich rzeczywistości".

W przedstawieniu wystąpi plejada polskich aktorów. Piotr Fronczewski, Joanna Liszowska, Mariusz Lubomski, Piotr Machalica, Marian Opania, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski. Wraz z siedmioosobowym zespołem muzycznym wykonają 24 piosenki - największe przeboje jubilata. Usłyszymy min. "Żyj kolorowo", "Jesteśmy na wczasach" i "Ogrzej mnie". Spektakl wystawiany będzie również w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Gdyni i Chorzowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji