Artykuły

Młynarski - remedium na polską rzeczywistość

Wojciech Młynarski, autor tekstów, wykonawca, librecista, scenarzysta i reżyser, obchodzi w tym roku 40-lecie pracy twórczej. Z tej okazji Teatr Ateneum zaprasza dziś na premierę spektaklu "Młynarski, czyli trzy elementy".

Tekst sztuki napisała, wybrała piosenki i całość wyreżyserowała Magda Umer.

- Do spektaklu wybrałam swoje ukochane piosenki. Scenariusz pisałam z myślą o konkretnych aktorach, pod ich prywatne osobowości - mówi Magda Umer. - Marzymy, by spektakl ten był grany jak najdłużej, by podobał się ludziom, by ich wzruszał, kształcił, cieszył - dodaje.

W przedstawieniu wykorzystano 24 piosenki. Akcja rozgrywa się w województwie krańcowo "niespokojnym", nad tajemniczym jeziorem Spokój, gdzie doktor Edward Opoka-Otuchowicz (w tej roli Maciej Stuhr) prowadzi sesję terapeutyczną. Celem terapii jest przystosowanie się pacjentów do "coraz bardziej otaczającej ich rzeczywistości". W spektaklu wystąpią: Piotr Fronczewski, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Piotr Machalica, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski na zmianę z Mariuszem Lubomskim i Joanną Liszowską. Artystom towarzyszyć będzie siedmioosobowy zespół pod kierownictwem Wojciecha Borkowskiego.

- Ja nie znam tego spektaklu. Ma być dla mnie niespodzianką - przyznaje Wojciech Młynarski. - Jest mi niezmiernie miło, że powstają spektakle z moich piosenek. To znaczy, że te piosenki istnieją w świadomości ludzi, żyją, są, co daj Boże, aktualne - dodaje. Z Teatrem Ateneum Wojciech Młynarski związany jest od wielu lat.

Sztuka "Młynarski, czyli trzy elementy" wpisuje się w cykl spektakli Ateneum poświęconych wybitnym artystom piosenki i kabaretu. Jest hołdem dla twórcy, możliwie szeroką prezentacją jego niezwykle bogatych i różnorodnych dokonań artystycznych. Najbliższe spektakle odbędą się 2, 4, 5, 6, 7, 8 i 9 lutego. Bilety kosztują 40 oraz 60 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji