Artykuły

W hołdzie jubilatowi

Już w przyszłą niedzielę na scenie KCK pojawi się plejada polskich aktorów. W widowisku teatralno-muzycznym "Młynarski, czyli trzy elementy" wystąpią m.in. Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica i Wiktor Zborowski

Przedsięwzięcie muzyczno-teatralne w reżyserii Magdy Umer zostało przygotowane w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu z okazji 40-lecia jego pracy artystycznej. Premiera miała miejsce w styczniu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Plejada polskich aktorów występuje wraz z siedmioosobowym zespołem muzycznym, wykonując 24 piosenki Młynarskiego. Usłyszymy m.in. utwory "Żyj kolorowo", "Jeszcze w zielone gramy", "Jesteśmy na wczasach" czy "Ogrzej mnie".

Akcję spektaklu usytuowano nad tajemniczym jeziorem Spokój w województwie Niespokojnym. Jest to miejsce zbiorowej terapii, która dzięki piosenkom Młynarskiego ma przystosować pacjentów do nowej rzeczywistości.

Umer marzyła o tym przedsięwzięciu od dawna. Twórczość Młynarskiego zna od 14. roku życia i mówi o nim "mój nauczyciel". - To człowiek, który wychował nasz naród - twierdzi.

Spektakl, który był wystawiany m.in. w Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu, za tydzień trafi do Kielc. Już dziś zainteresowanie widowiskiem jest ogromne. - Sprzedaliśmy bardzo dużo biletów - mówi Marzena Michałowska-Kowalik, kierownik impresariatu KCK. - Widzowie, którzy chcą podziwiać ten spektakl, powinni się pospieszyć.

Bilety do nabycia w kasie KCK w cenie od 50 do 65 zł. Początek widowiska w piątek, 14 grudnia, o godz. 17.30.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji