Artykuły

Trzy elementy Młynarskiego

Obok tego jubileuszu nie można było przejść obojętnie. Dlatego na początku roku Magda Umer postanowiła skrzyknąć warszawską aktorsko-estradową śmietankę. Tak oto powstał niezwykły spektakl, którym uczczono jubileusz 40-lecia pracy znakomitego Wojciecha Młynarskiego.

Trudno byłoby wyobrazić sobie polską piosenkę i polski kabaret bez Wojciecha Młynarskiego. Autor tekstów, wykonawca, librecista, scenarzysta, reżyser, od lat związany z warszawskim Teatrem Ateneum. Stworzył tu przedstawienia poświęcone Brelowi, Wysockiemu, Hemarowi, Dobrowolskiemu. W znaczący sposób wpłynął na kształt artystyczny Sceny Na Dole.

Widowisko "Młynarski, czyli trzy elementy" to niekonwencjonalne przedstawienie muzyczne z fabułą i teatralnymi postaciami. Akcja rozgrywa się w województwie Niespokojnym nad jeziorem Spokój. Pływa w nim Złota Rybka, spełniająca marzenia. Postacie sceniczne śpiewają piosenki Wojciecha Młynarskiego. Piosenki grają główną rolę, budując dramaturgię przedstawienia. Na scenie zobaczymy Piotra Fronczewskiego, Joannę Liszowską, Mariusza Lubomskiego, Piotra Machalicę, Mariana Opanię, Macieja Stuhra i Wiktora Zborowskiego.

Spektakl wpisuje się w cykl widowisk Teatru Ateneum, poświęconych wybitnym artystom piosenki i kabaretu. Jest hołdem dla twórcy, szeroką prezentacją jego niezwykle bogatych i różnorodnych dokonań artystycznych.

Scenariusz i reżyseria: Magda Umer

Scenografia: Izabela Chełkowska

Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Wojciech Borkowski

Duża Scena Teatru Polskiego we Wrocławiu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji