Artykuły

Kielce. Medal Gloria Artis dla dyrektora Rogali

Jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla ludzi kultury, brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" dla dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach Jacka Rogali. - To nie tylko moja nagroda. To owoc pracy wielu ludzi - przyjaciół filharmonii, muzyków - mówił.

Odznaczenie to przyznawane jest osobom wyróżniającym się w działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. - To prestiżowa nagroda. Jestem przekonany, że dyrektor Rogala w pełni na nią zasłużył - mówił Bogdan Zdrojewski. To właśnie minister kultury i dziedzictwa narodowego w sali koncertowej nowego budynku kieleckiej filharmonii wręczył odznaczenie. - Mam tylko nadzieję, że to medal za osiągnięcia kulturalne, a nie budowlane - odparł z uśmiechem dyrektor Rogala.

A minister chwalił nie tylko zasługi dyrektora, ale i MCK. - Wiem, że w czwartek jest otwarcie, ale mam wtedy zaplanowaną wizytę w Berlinie i postanowiłem przyjechać dzień wcześniej - tłumaczył się. - Samo centrum wygląda wspaniale. To, że udało się je wybudować tak szybko, i przy tak wysokiej skali jakościowej, można uznać za coś na pograniczu cudu. Tyle tylko, że cud to zasługa niebios. Tu mamy do czynienia z pracą ludzi. I to im należą się wielkie gratulacje - stwierdził.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji