Artykuły

Płock. Dickens na teatralne dzień dobry

Pierwszym spektaklem w płockim Teatrze Dramatycznym, zagranym w 2012 r., będzie "Opowieść wigilijna".

Jest to sztuka na podstawie nieśmiertelnego dzieła Charlesa Dickensa w reżyserii Rafała Sisickiego, w przekładzie Krystyny Tarnowskiej. W roli Ebenezera Scrooge'a występuje Szymon Cempura.

O jego roli napisaliśmy: "On czuje Scrooge'a Wiedząc, że gra dla młodej publiczności, nie stara się być demoniczny, nie straszy maluchów. Jego różne grymasy, pomruki i komentarze mówią do nas: owszem, straszny ze mnie skąpiec i godny pogardy, ale jest też we mnie człowiek, który ma szansę się zmienić... I Cempurze udaje się to wszystko pokazać, o czym świadczy śmiech młodych ludzi".

Dodawaliśmy, że ci najmłodsi ze względu na wiek mogą nie pojąć wszystkiego, np. mocno literackich słów piosenki śpiewanej przez ducha Marleya Uznaliśmy jednak, że to przecież nic strasznego - wyjaśniając niektóre kwestie kilkulatkom, dorośli też przypomną sobie, o co chodzi w tym opowiadaniu Dickensa. Bo przecież jego treść kierowana jest również do nich.

Można kupować bilety na "Opowieść..." zaplanowaną na 3, 4 i 5 stycznia o godz. 10. Kosztują: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy i tyle samo zbiorczy szkolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji