Artykuły

CZYNY BĘDĄ POLICZONE!

W minioną niedzielę, 9 marca br., byliśmy świadkami kolejnej premiery legnickiego Teatru Dramatycznego. Tym razem wystawiono ją w Teatrze Letnim w parku (od kilku lat Klub Muzyczny "Sunlight").

"Młoda śmierć" to spektakl o młodzieży i dla młodzieży. Pełno tu młodzieżowych atrybutów (choćby dyskotekowych efektów), dobrej, mocnej muzyki i "brzydkich wyrazów". Taki jest, po prostu, świat bohaterów sztuki. Nie zauważają jak łatwo jest przekroczyć granicę zabawy i życia. Przecież po drugiej stronie nieważne są przepisy gry. Tutaj trzeba zapłacić za każdy swój błąd.

Życie każdego człowieka musi być życiem świadomym. Wartości naszego świata dotyczą wszystkich i dlatego musimy wiedzieć o nieuchronności konsekwencji naszych czynów, o nieuchronności kary wobec naszych win. Tylko wtedy zdajemy egzamin dojrzałości i możemy rozpoczynać samodzielną wędrówkę przez życie. Legnicki spektakl jest spektaklem ciekawym. Na scenie widać przede wszystkim teatralną młodzież. Są autentyczni, ale czasami wydaje się, że brakuje im dystansu do granych postaci. Wyraźnie słychać i widać Marzenę Kipieł-Sztukę, która kolejną rolę może uważać za udaną. Nie można też nie usłyszeć zespołu "Kura", którego muzyka doskonale oddawała klimat sztuki.

"Młoda śmierć" to także reżyserski debiut Tomka Sobczaka, który dobrze poradził sobie z wykorzystaniem walorów wnętrza. Udało mu się także sprawnie zmontować w całość dynamiczne sceny, ale to przy pomocy przeuroczych "Dziewcząt z marzeń".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji