Artykuły

Na dużym i małym ekranie

Młodzi widzowie na pewno będą chcieli zobaczyć "Panienkę z okienka" barwny, szeroko ekranowy film historyczno-kostiumowy, będący dość swobodną adaptacją powieści Deotymy pod tymże tytułem. Film reżyserowała Maria Kaniewska ("Awantura o Basię", "Szatan z siódmej klasy"), w rolach głównych występują: Pola Raksa, Jadwiga Chojnacka, Małgorzata Szancer, Krzysztof Chamiec, Mariusz Dmochowski, Kazimierz Fabisiak, Andrzej Szczepkowski i wielu innych. Film jest dwuseryjny; część I nosi tytuł "Waśń rodów", część II "Porwanie". Akcja "Panienki z okienka" dzieje w starym XVII-wiecznym zamku. Opracowanie plastyczne filmu - Jana Marcina Szancera, który wspólnie z reżyserem filmu oraz Jerzym Broszkiewiczem jest autorem scenariusza.

Zwracamy także uwagę na francuski film pt. "Z powodu kobiety". Jest to tzw. kryminał z przymrużeniem oka, nie pozbawiony jednak głębszych myśli. W roli głównej występuje Jack Charler, jako młody inżynier, który wplątuje się, a raczej jego wplątują w historię, mogąca, się zakończyć tragicznie. Dużo dobrej muzyki.

W TEATRZE TELEWIZJI w poniedziałek premiera "Burzy" W. Szekspira z E. Czyżewską, Z. Mrożewskim, J. Kaliszewskim, M. Pawlikiem, J. Kobuszewskim i innymi. Początek godz. 20.30.

Szekspir wypełnił także program kolejnego "Studia 63" Adam Hanuszkiewicz przygotował fragmenty "Hamleta" oraz - bardzo mało znane u nas sonety Szekspira. Wykonawcami będą: A. Hanuszkiewicz i W. Krasnowiecki. Początek godz. 20. 30.

We czwartek - "Kobra". Będzie to "Serenada o zmroku" R. Heya z Z. Małynicz, H. Kossobudzką, H. Borowskim, M. Plucińskim, S. Jasiukiewczem i innymi. "Serenada o zmroku" rozpocznie się o 20.50.

W TELEKINIE w tym tygodniu dwie komedie: "Rozwód pani X ", film angielski z Laurence Olivierem, oraz "Nowe mieszkanie", film prod. włoskiej. Pierwszy zobaczymy w piątek o 21.10, drugi w sobotę o 23.00.

Przypominamy także, że w sobotę, o 22.00 wyświetlany będzie kolejny program "Przedstawiamy" (piosenki francuskie), w programie występują m. in. B. Rylska, M. Czechowicz, B. Łazuka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji