Artykuły

Zielona Góra. "Warto Jest Pomagać" w Lubuskim

Piotr Protasiewicz, Wioleta Haręźlak i Elżbieta Polak 16 grudnia będą kolędować na deskach Teatru Lubuskiego. Zbliża się siódma edycja akcji charytatywnej "Warto Jest Pomagać".

W tym roku organizatorzy postanowili nieco odświeżyć formułę akcji. Zaśpiewają zielonogórscy sportowcy, politycy, społecznicy i kabareciarze, a wśród nich - Przemysław Sasza Żejmo z kabaretu Jurki, Robert Czechowski - dyrektor Lubuskiego Teatru, Agata Miedzińska, szefowa Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, kapitan Falubazu Piotr Protasiewicz oraz marszałek Elżbieta Polak i wiceprezydent miasta Wioleta Haręźlak.

Wokaliści trenują już pod okiem Grzegorza Hryniewicza, organizatora akcji, prywatnie nauczyciela muzyki. Artyści wystąpią wraz z orkiestrą Wojciecha Zandeckiego.

- Umówiliśmy się z Grzegorzem, że razem wybierzemy kolędę. Lubię śpiewać, ale przyznam, że mam tremę. Wmawiam sobie, że śpiewać każdy może, więc jakoś to przeżyję - śmieje się Miedzińska.

Nie zabraknie również gwiazd. Koncert poprowadzą Leszek Jenek z kabaretu Ciach i aktorka Joanna Brodzik. Jako gość specjalny wystąpi Ewelina Flinta, piosenkarka znana z takich przebojów jak "Żałuję" czy "Nie kłam, że kochasz mnie". Zanim jednak wokalistka wyjdzie na scenę, poznamy trzech laureatów plebiscytu dla najbardziej pomocnej osoby, firmy i instytucji.

Koncert rozpocznie się 16 grudnia o godz. 19 w Lubuskim Teatrze. Biletem wstępu będzie cegiełka za 25 zł. Cały dochód z akcji trafi na konto chorych dzieci. - W ub. roku wokaliści wyśpiewali ponad 7 tys. zł. Za tyle sprzedano cegiełki. Dodatkowo prawie 1 tys. zł trafił do puszek wolontariuszy. Liczymy na to, że w tym roku pobijemy rekord. Jedno jest pewne: na pewno nie będzie nudno - zapowiada Grzegorz Hryniewicz, szef Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji