Artykuły

Berlin wzięty przez kielczan

"Samotność pól bawełnianych", spektakl wg tekstu Bernarda M. Koltesa w reżyserii Radosława Rychcika został przyjęty entuzjastycznie w berlińskim, prywatnym Heimathafen Neukolln In Saalbau przy Karl-Marx-Strasse 141. - To niesamowity spektakl, bardzo emocjonalnie mocny - powiedział Jonas, jeden z widzów, który wydał 20 euro, by spędzić ten wieczór w teatrze, oglądając polską produkcję z Kielc - pisze Justyna Żukowska w Echu Dnia.

Berlin wzięty przez kielczan. Jest oczywiście nieco przesady w tym kategorycznym stwierdzeniu: bo po pierwsze - nie cały Berlin, po drugie - bez stosowania przymusu. "Samotność pól bawełnianych", spektakl wg tekstu Bernarda M. Koltesa w reżyserii Radosława Rychcika został przyjęty entuzjastycznie w berlińskim, prywatnym Heimathafen Neukolln In Saalbau przy Karl-Marx-Strasse 141.

Spektakl odbył się we wtorkowy wieczór, druga prezentacja miała miejsce we środę. Obie wystawiono w ramach programu "Prezydencja Polska 2011 - Promesa", pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego i finansowym wsparciu tegoż oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Widzowie byli wyraźnie poruszeni, gdy już wybrzmiały ostatnie takty muzyki w wykonaniu zespołu Natural Born Chillers, a aktorzy (Tomasz Nosinski w roli Klienta i Wojciech Niemczyk jako Dealer) zakończyli swój sceniczny dialog. - To niesamowity spektakl, bardzo emocjonalnie mocny - powiedział Jonas, jeden z widzów, który wydał 20 euro, by spędzić ten wieczór w teatrze, oglądając polską produkcję z Kielc. - Nie, nie wiem, gdzie są Kielce, ale od dziś wiem, że macie świetny teatr. Bardzo się cieszę, że mogłem to zobaczyć. Technicznie rewelacyjnie zrobiony, wszystkie elementy zagrały: aktorzy, światło, muzyka.

"Samotność..." swą premierę miała na małej scenie w Teatrze imienia Żeromskiego w Kielcach, w październiku 2009 roku. Potem spektakl wystąpił między innymi na 2 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie (w grudniu, w jego 4. edycji, wezmą udział dwa inne spektakle wyprodukowane na naszej scenie: "Joanna Szalona Królowa" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina oraz "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza w reżyserii Weroniki Szczawińskiej).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji