Artykuły

Tańczący Zorba

Wrocławski Teatr Muzyczny szykuje musical Zorba. Premiera 22 listopada. Przed spektaklem zostanie wyświetlony słynny film z Anthony Quinnem. W ten sposób po raz pierwszy od powodzi zafunkcjonuje w podwójnej roli - kina i teatru - sala "Śląsk".

- Zorba to opowieść o człowieku, który kochał życie, był hedonistą, cieszył się chwilą ma dwie obsady, a niektóre wieku, który kochał życie, był hedonistą, cieszył się chwilą mimo przeciwności i tragedii, jakie niosły mu życie - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej reżyser spektaklu Jan Szurmiej. - Kocham robić musicale, które niosą uniwersalną, humanistyczną treść.

Muzykę do musicalu napisał amerykański kompozytor John Kander, twórca słynnego musicalu "Cabaret". Na scenie pojawi się ponad sto osób, nie licząc orkiestry. Każda rola ma dwie obsady, a niektóre żeńskie nawet cztery!

Sala kina "Śląsk", w której swoje przedstawienia daje operetka, została zalana przez powódź. Straty przekroczyły 600 tys. zł. Mimo tych przeciwności nie odwołano nowej premiery. Odbędzie się 22 listopada, mimo że zespół dopiero wczoraj po raz pierwszy wszedł na scenę.

- To wspaniali artyści - stwierdził Michał Nesterowicz, który objął kierownictwo muzyczne. - Przeskoczymy film!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji