Artykuły

Białystok. "Matka", "Plac zabaw" i książka o tańcu

Dwa ciekawe spektakle białostockich teatrów niezależnych odbędą się w weekend w mieście. Warto zobaczyć co przygotowały: Teatr Malabar Hotel i Teatr Kolegtyw Teatr Kolegtyw

W sobotę i niedzielę (26-27 11) o godz. 19 w Teatrze Szkolnym Akademii Teatralnej (ul. Sienkiewicza 14) oglądać będzie można spektakl Teatru Malabar Hotel - "Matka" [na zdjęciu] Witkacego - o trudnych rodzinnych relacjach - w reż. Henniga Mannesa. Bilety (15 zł) można rezerwować pod adresem: rezerwacja@malabarhotel.pl i kupić na portierni Akademii.

W sobotę i niedzielę również obejrzeć będzie można spektakl Teatru Kolegtyw - pt. "Plac zabaw". Przedstawienie w reż. Tomasza Gilewicza i z choreografią Karoliny Garbacik (we współpracy ze Studiem Działań Kreatywnych DanceOFFnia), odbędzie się o godz. 20.30 w siedzibie DanceOFFni (ul. Kolejowa 14 C). Bilet 5 zł do nabycia na godzinę przed spektaklem w miejscu prezentacji. Rezerwacja biletów kolegtyw.artystyczny@gmail.com

Spektakl w reżyserii Tomasza Gilewicza i choreografii Karoliny Garbacik opowiada o dzieciach, które pozostawione bez opieki bawią się na podwórku i odtwarzają sytuacje podpatrzone z życia dorosłych. Z pozoru niewinne gry szybko stają się pełne okrucieństwa... Scenę wypełnią nowoczesne formy tańca, powstałe z improwizacji, surowa scenografia Juliusza Górala i muzyka elektroniczna.

Teatr Kolegtyw zaprasza też w niedzielę, do DanceOFFni (godz. 18.30) na promocję książki Anny Królicy - historyka i teoretyka tańca, pt. "Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu". To pierwsza książka o najnowszej historii tańca współczesnego w Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji