Artykuły

Kraków. Groteska znowu rusza w świat

Kolejna część tournée europejskiego spektaklu "Hommage Chagall" za nami. Z wielkim sukcesem nasz spektakl otworzył Festiwal of Wonder w Silkeborg w Danii. Wypełniona po brzegi sala, owacje na stojąco i bardzo pozytywne komentarze.

Liczymy, że uda się zachwycić spektaklem również publiczność na festiwalu w Krośnie, gdzie spektakl Hommage Chagall będzie prezentowany 18 listopada podczas XXXIII Krośnieńskich Spotkań Teatralnych, które potrwają od 4 do 20 listopada 2011r. Organizatorem festiwalu jest Regionalne Centrum Kultur Pogranicza.

Obok krakowskiego Teatru Groteska w programie spektakle m.in. Teatru Maska z Rzeszowa, Teatru Capitol z Warszawy i Teatru Starego z Krakowa.

W Krakowie można zobaczyć ten niezwykły, malarski spektakl jeszcze w tym roku 25 i 26 listopada o godz. 19:00 na scenie Teatru Groteska. Zapraszamy!

**

Festival of Wonder odbywał się w dniach 10-13 listopada b.r. To międzynarodowy festiwal teatru wizualnego, teatru lalek i przedmiotu adresowany zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Podczas spotkania prezentowane są wybitne przedstawienia międzynarodowe w nurcie przedstawień mistrzowskich. W tym roku festiwal obchodzi swoje 25 lecie, propozycja zagrania na otwarcie festiwalu była więc dla Groteski dużym wyróżnieniem. Festiwal of Wonder to jedyny tego rodzaju znaczący festiwal w Danii, a także festiwal uznany w Europie, który odwiedza liczne grono obserwatorów z zagranicy. Oprócz teatrów z Danii wystąpiły w tym roku teatry z: Kanady, Australii, Izraela, USA, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Belgii i Czech. Groteska była jedynym reprezentantem Polski. Festiwal jest wydarzeniem na dużą skalę.

**

Spektakl Hommage Chagall triumfalnie wędruje po Europie, odnosząc sukcesy na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. Z dużym sukcesem gościliśmy na prestiżowych zagranicznych festiwalach: Festiwal Fri Figur (Oslo - Norwegia, maj 2010); Festiwal Skupova Plzeň (Pilzno - Czechy, czerwiec 2010); Sibiu International Theatre Festival (Sybin - Rumunia; maj 2011). Po występach w Danii czekają nas występy we Francji: Reims Scnes d'Europe (Reims - Francja; 14 i 15 grudzień 2011) oraz kolejne atrakcyjne zaproszenia w 2012 i 2013 roku, także pozaeuropejskie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji