Artykuły

Poleca Dorota Wyżyńska

"Taniec Delhi" w reż. Iwana Wyrypajewa w Teatrze Narodowym w Warszawa, "Koza albo kim jest Sylwia?" w reż. Kasi Adamik i Olgi Chajdas w Och-Teatrze w Warszawie i "Adonis ma gościa" w reż. Jakuba Szydłowskiego w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie. Poleca Dorota Wyżyńska w Gazecie Wyborczej - Stołecznej - Co Jest Grane.

"Taniec Delhi" w Teatrze Narodowym. Sztuka Iwana Wyrypajewa, rosyjskiego dramatopisarza, aktora, reżysera filmów "Euforia" i "Tlen", to teatralny eksperyment, próba stworzenia współczesnego melodramatu czy raczej antymelodramatu. Siedem jednoaktówek, w których bohaterowie zamieniają się życiowymi rolami. Wyrypajew (który również ten spektakl reżyseruje) i grająca w spektaklu (zaskakująco!) Karolina Gruszka dostali za ten spektakl Wdechę - kulturalną nagrodę "Gazety Co Jest Grane".

"Koza albo kim jest Sylwia?" [n zdjęciu] w Och-teatrze. Zaczyna się tak jak typowa komedia obyczajowa o przykładnym mężu, który pewnego dnia pokochał inną. Jednak pamiętajmy, że tekstów Edwarda Albeego nie można czytać "jeden do jednego". Autor głośnej sztuki "Kto się boi Virginii Woolf?" nie byłby sobą, gdyby pod swoim specyficznym humorem rodem z teatru absurdu nie zadał kilku poważnych pytań, tym razem o granice miłości i tolerancji. Reżyserkom Kasi Adamik i Oldze Chajdas udało się osiągnąć na scenie duszną, atmosferę psychodramy. Świetne role Marii Seweryn i Piotra Machalicy.

"Adonis ma gościa" w Teatrze Muzycznym "Roma". Spektakl familijny według sztuki niemieckiego dramatopisarza Freda Apkego. Opowieść o Adonisie - pięknej papudze,która nie miała świadomości,że żyje w klatce. I wronie,która próbowała jej wytłumaczyć,czym naprawdę jest wolność.

Uroku dodają wpadające w ucho piosenki, doskonale zaśpiewane przez znanych aktorów musicalowych związanych od wielu lat z Romą - Jakuba Szydłowskiego (który jest również autorem tekstów i reżyserem spektaklu) oraz Pawła Strymińskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji