Artykuły

Dwa razy na scenie na 30-lecie

Piotr Machalica obchodzi 30-lecie działalności artystycznej. Na wspólne świętowanie jubileuszu swego dyrektora artystycznego Teatr im. Mickiewicza zaprasza w czwartek 10 listopada o godz. 19.

W programie dwa spektakle muzyczne z udziałem jubilata. Dla studentów dobra wiadomość - dla nich bilety za pół ceny, czyli za 25 zł.

- Na ten wieczór przyjedzie do teatru całą rodzina Piotra - ta z Pszczyny, Poznania i Zielonej Góry - oraz grupa przyjaciół z całej Polski - mówi dyrektor naczelny teatru Robert Dorosławski.

Jubilat jest synem znakomitego aktora Henryka Machalicy. Urodził się w Pszczynie. Ma dwóch starszych braci bliźniaków: Krzysztofa - instruktora sportowego Zastalu Zielona Góra - i Aleksandra - aktora Teatru Nowego w Poznaniu.

Wyznaczenie jubileuszu na 2011 rok oznacza, że Machalica liczy swoją twórczość aktorską od ukończenia warszawskiej PWST - właśnie 30 lat temu. Ale mógłby liczyć od 1979 roku, kiedy jeszcze jako student pojawił się na ekranie jako mnich w pamiętnym "Rycerzu" Lecha Majewskiego. Od tamtego czasu zagrał w ponad 75 filmach, również w popularnych serialach. Pewnie najbardziej pamiętany jest w roli doktora Pasikonika w "Sztuce kochania". Jest też uznanym wykonawcą piosenki aktorskiej; został nagrodzony m.in. na festiwalu w Opolu w 1986 roku, kojarzony jest najbardziej z piosenkami Okudżawy i Brassensa. Od 2005 roku jest posiadaczem srebrnego medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a wcześniej był wyróżniony odznaką honorową Zasłużony Działacz Kultury. Częstochowianie od pięciu lat znają aktora jako dyrektora artystycznego swojego teatru.

Z okazji jubileuszu Teatr im. Mickiewicza pokaże podczas jednego wieczoru dwa przedstawienia muzyczne z udziałem Piotra Machalicy. Najpierw wystąpi on obok Mariana Opani oraz kolegów z częstochowskiej sceny - Waldemara Cudzika i Adama Hutyry w spektaklu "Tacy duzi chłopcy" z piosenkami Jana Wołka. Aktorom towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Janusz Bogacki - fortepian, Tomasz Bogacki - gitara, Paweł Pańta - gitara, Bogdan Kulik - perkusja. Publiczność usłyszy także piosenki Edwarda Stachury z muzyką Jerzego Satanowskiego w aranżacjach Marcina Lamcha. Akompaniament: Andrzej Zielak - kontrabas, Dariusz Bafeltowski - gitary i Krzysztof Niedźwiecki - gitary.

Po występach przewidziane są kwiaty, życzenia i chóralne śpiewy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji