Artykuły

Kraków. Teatr Groteska otworzy festiwal w Danii

10 listopada o godz. 20 Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska spektaklem "Hommage Chagall" otworzy Festival of Wonder w Silkeborg w Danii. Na uroczyste otwarcie Festiwalu przybędzie Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze Rafał Wiśniewski.

Festival of Wonder odbędzie się w dniach 10-13 listopada. To międzynarodowy festiwal teatru wizualnego, teatru lalek i przedmiotu adresowany zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Podczas spotkania prezentowane są wybitne przedstawienia międzynarodowe w nurcie przedstawień mistrzowskich. W tym roku festiwal obchodzi swoje 25 lecie, propozycja zagrania na otwarcie festiwalu była więc dla Groteski dużym wyróżnieniem. Festiwal of Wonder to jedyny tego rodzaju znaczący festiwal w Danii, a także festiwal uznany w Europie, który odwiedza liczne grono obserwatorów z zagranicy. Oprócz teatrów z Danii wystąpią w tym roku teatry z: Kanady, Australii, Izraela, USA, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Belgii i Czech. Groteska będzie jedynym reprezentantem Polski. Festiwal jest wydarzeniem na dużą skale. W ciągu 4 dni odbędzie się w sumie 113 wydarzeń, w tym blisko 100 przedstawień ,wystawy, instalacje, spotkania, dyskusje, pokazy filmów, kursy mistrzowskie, warsztaty

Spektakl "Hommage Chagall" triumfalnie wędruje po Europie, odnosząc sukcesy na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. Z dużym sukcesem gościliśmy na prestiżowych zagranicznych festiwalach: Festiwal Fri Figur (Oslo - Norwegia, maj 2010); Festiwal Skupova Plzeň (Pilzno - Czechy, czerwiec 2010); Sibiu International Theatre Festival (Sybin - Rumunia; maj 2011). Po występach w Danii czekają nas występy we Francji: Reims Scnes d'Europe (Reims - Francja; 14 i 15 grudzień 2011) oraz kolejne atrakcyjne zaproszenia w 2012 i 2013 roku, także pozaeuropejskie.

Malarski, inspirowanym życiem i twórczością wybitnego artysty Marca Chagalla spektakl w reż. Adolfa Weltschka otrzymał dotychczas trzy nagrody, świadczące o jego uznaniu przez środowiska twórcze. Spektakl jest Finalistą XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (jako jedyny teatr z Krakowa), otrzymał także ATEST za rok 2009 - Świadectwo wysokiej jakości i poziomu artystycznego Polskiego Ośrodka Artystycznego ASSITEJ oraz Wyróżnienie XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK dla Pawła Weremiuka za animację komputerową, Warszawa 2011.

Występ Teatru Groteska możliwy jest dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu JA, KULTURA! Promocja kultury polskiej zagranicą. Patronat honorowy: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji