Artykuły

Łódź. "Duch dziadka i inne historie" w Fabryce Sztuki

Jak z dziećmi rozmawiać o śmierci, jak o niej opowiadać? Kanwą narracyjną spotkania będzie opowieść na podstawie książki Kima Fupza Aakesona "Esben i duch dziadka". Teatr Chorea zaprasza na warsztaty opowiadania dla dzieci "Duch dziadka i inne historie".

Zapraszamy na spotkanie dzieci z rodzicami i dziadkami - przynieście zdjęcia i pamiątki po Waszych bliskich zmarłych; w ten okołozaduszkowy czas będziemy wspólnie opowiadać historie naszych przodków, przywoływać z pamięci to, co kiedyś razem przeżyliśmy.

Na przykład tak, jak zrobił to Esben: "Pamiętam, jak mnie zabrałeś do wesołego miasteczka i jak jeździliśmy tą dużą kolejką, aż mi się zrobiło niedobrze. Pamiętam, że stroiliśmy miny, kiedy babcia smażyła wątróbkę na kolację, i przeklinaliśmy tylko wtedy, gdy ona nie słyszała, i że kiedyś wybraliśmy się na cały dzień na ryby i nic nie złowiliśmy..."

Będziemy również rysować swoje drzewa genealogiczne - dlatego poszperajcie w pamięci i przypomnijcie sobie imiona tych, co byli tu przed Wami.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia i ich opiekunów.

Opowiada: Beata Frankowska

Gra na akordeonie: Robert Lipka

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: "Akademia Twórczych Umiejętności- edukacja teatralna w Fabryce". Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Prowadzenie: Beata Frankowska

Dzień: 05.11.2011 r., godz. 17.00

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Wstęp: wolny; ilość miejsc ograniczona

Informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji