Artykuły

Bydgoszcz. "Carmen" z Moniką Ledzion w Operze Nova

27, 28 i 29 października w roli Carmen w Operze Nova wystąpi po raz pierwszy Monika Ledzion, solistka Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Monika Ledzion, obdarzona pięknym mezzosopranem i efektowną południową urodą, jedna z najpiękniejszych polskich śpiewaczek, do tej roli jest wręcz stworzona. Widzowie Opery Nova oglądali już tę solistkę podczas XV Bydgoskiego Festiwalu Operowego, w roli Izy w "Iwonie, księżniczce Burgunda" Zygmunta Krauzego Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Obecnie artystka gości w Bydgoszczy dłużej, w ubiegłym tygodniu mogliśmy podziwiać ją w roli Cyganki Azy w operze "Manru" Paderewskiego a teraz ponownie (wymiennie z Małgorzatą Ratajczak) wciela się w postać uwodzicielki - andaluzyjskiej Cyganki.

Muzyka wykorzystująca po mistrzowsku folklor hiszpański (i kubański jak habanera tytułowej bohaterki) unieśmiertelniła nazwisko kompozytora, aria z kartami, aria z kwiatkiem, marsz toreadora należą do największych operowych przebojów.

W roli Don Josego wystąpią Janusz Ratajczak i Sylwester Kostecki. Jako Escamillo Krzysztof Caban i Leszek Skrla. Partię Micaeli śpiewać będą w kolejnych dniach : Małgorzata Grela, Katarzyna Nowak -Stańczyk i Victoria Vatutina. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji