Artykuły

Lublin. Spektakl z Narodowego gościem Salonu Artystycznego

W piątek i sobotę czeka nas nie lada wydarzenie. W Teatrze Osterwy zobaczymy spektakl z udziałem najwybitniejszych polskich aktorów. Na scenie zobaczymy Danutę Szaflarską i Janusza Gajosa, a także Halinę Skoczyńską oraz Lidię Sadową.

"Daily Soup" stołecznego Teatru Narodowego to sztuka Amanity Muskarii. Kto to taki? Jeśli ktoś dobrze zna łacinę, nazwę skojarzy z muchomorem sromotnikowym, a tymczasem pod pseudonimem kryją się siostry Gabriela i Monika Muskała. Pisarski duet doskonale dostrzega niuanse codziennego życia i pokazuj e to, co z czerwonym grzybem w kropki może się kojarzyć - toksyczność w relacjach międzyludzkich. W "Daily Soup" wkraczamy w życie zwykłej rodziny. W relacjach między jej członkami jest wiele zgrzytów, zgryźliwych uwagi niewyleczonych ran. Problemem są nie tylko powierzchowne konflikty czy utarczki słowne, ale skrywane kompleksy i pogłębiająca się samotność.

Na widzów czeka aktorstwo najwyższej próby. Na scenie zobaczymy Danutę Szaflarską i Janusza Gajosa, a także Halinę Skoczyńską oraz Lidię Sadową. Spektakl wyreżyserowała Małgorzata Bogajewska.

Do Lublina warszawski teatr zaprosił Lubelski Salon Artystyczny.

Spektakl w piątek 16 września o godz. 20 i w sobotę 17 września o godz. 18 w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Bilety w cenie 30, 50 i 70 zt.

Janusz Gajos

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji