Artykuły

Francja. Skolimowski nakręci film o Modrzejewskiej

Jerzy Skolimowski [na zdjęciu] wyreżyseruje obraz opowiadający o jednej z najlepszych polskich aktorek teatralnych, Helenie Modrzejewskiej. W filmie wystąpią Isabelle Huppert oraz Dennis Hopper i Helen Mirren.

Obraz nosi tytuł "Maryna", a główną rolę zagra Huppert. Fabuła utworu, inspirowana losami Heleny Modrzejewskiej, opowiada historię polskiej aktorki Maryny Żalezowskiej, która w XIX w. opuszcza Polskę i wyjeżdża do Kalifornii.

Projekt Skolimowskiego oparty jest na powieści autorstwa Susan Sontag. To historia znakomitej polskiej aktorki, która pod koniec XIX wieku, pomimo ogromnych sukcesów w kraju, decyduje się wyemigrować do Ameryki. Tutaj początkowo zakłada komunę intelektualistów, po pewnym jednak czasie uczy się angielskiego i próbuje, znowu z wielkim powodzeniem, swoich sił na deskach teatrów amerykańskich. Bohaterka książki nazywa się Maryna Zalezowska, Autorka w oparciu o biografie Heleny Modrzejewskiej przedstawiła obraz Europejczyka decydującego się na emigrację do Ameryki pod koniec XIX wieku.

Scenariusz filmu napisał autor "Oczy szeroko zamkniętych" Frederic Raphael. Film powstaje dla mającego siedzibę we Francji studia Gemini Films. Film ma kosztować 15 milionów euro. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec 2005 roku i będą kręcone w Hiszpanii i Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji