Artykuły

Warszawa. Promocja na otwarcie nowego sezonu w Powszechnym

Na dobry początek sezonu Teatr Powszechny w Warszawie obniża ceny na spektakle grane na swojej najnowszej Scenie 200. Bilety - tylko we wrześniu - w cenie 25 zł.

KOMEDIANT z rewelacyjnym Kazimierzem Kaczorem (na zdjęciu) w tytułowej roli. to "Mądre, dowcipne, choć gorzkie przedstawienie, grane wyśmienicie".

Artysta - kapłan czy błazen? Thomas Bernhard, największy austriacki dramatopisarz, w sposób prześmiewczy i dotkliwy rozlicza się w swojej sztuce z teatrem i zawodem aktora. Tytułowy komediant jest na przemian śmieszny i tragiczny, przede wszystkim jednak chorobliwie ambitny, niespełniony w życiu i na scenie. Staje się figurą niezrozumiałego artysty, który, o ironio, swoje największe żale wylewa przed właścicielem prowincjonalnej gospody.

KOMEDIANT Thomasa Bernharda, reż. Waldemar Śmigasiewicz - 17, 18, 20 września, godz. 19.30

"KONFORMISTA Marka Fiedora to przenikliwe studium natury człowieka, który rozpaczliwie szukając akceptacji, staje się bezwzględnym faszystą"

Słynną powieść Alberto Moravii, wybitnego włoskiego pisarza XX wieku z 1951 - rozliczenie z faszystowską przeszłością - przeniósł na ekran Bernardo Bertolucci. W Teatrze Powszechnym powstała prapremierowa, pierwsza na świecie sceniczna wersja tej fascynującej historii.

Rodzący się faszyzm i dojrzewanie młodego bohatera. Co każe młodemu człowiekowi identyfikować się ze światem owładniętym autorytarnym systemem? Miłość i odkrywanie seksualności, lojalność i zdrada, kryminalna akcja i tajemnica ludzkiej osobowości - to wszystko w jedynej jak dotąd na świecie scenicznej adaptacji KONFORMISTY

KONFORMISTA Alberto Moravia, reż. Marek Fiedor - 23, 24, 25 września, godz. 19.30

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji