Artykuły

Sopot. Powstanie Scena Musicalowa?

Musicale w Sopocie? Czemu nie? Jednak Teatrowi Muzycznemu w Gdyni nie rośnie konkurencja. Sopocka Scena Musicalowa ma prezentować produkcje kameralne. Jednak na razie to tylko melodia przeszłości.

- Przez całe życie zawodowe pracowałam w teatrach muzycznych - mówi Anna Dauksza-Wołkowicz, pomysłodawczyni Sopockiej Sceny Musicalowej. - W Trójmieście jest wielu artystów, którzy bez trudu zagospodarowaliby scenę musicalową, a na mapie Sopotu takiego miejsca brakuje. Chciałabym, żeby sopocka publiczność nie musiała jeździć do Gdyni, by oglądać musicale, chociaż planuję pokazywać tylko kameralne produkcje.

Według założeń sceny, spektakle powstawać będą w oparciu o teksty sopocian i muzykę pochodzących z regionu artystów. Dzięki działającym w Trójmieście szkołom musicalowym bez trudu znajdą się kandydaci do obsady przedstawień. Jak przyznaje Anna Dauksza-Wołkowicz, Sopocka Scena Musicalowa to projekt, który ma szansę być zrealizowany najszybciej w przyszłym roku.

- Powód jest prozaiczny: nie ma budżetu. Czekam na propozycję z Urzędu Miasta i przygotowuję pierwszy spektakl, który będzie przykładem tego, jak miałby wyglądać profil artystyczny sceny - tłumaczy pomysłodawczyni. - Premierę "Sopockiej prywatki" planuję na karnawał 2012 roku w Sopockiej Scenie Off de Bicz.

W musicalu "Sopocka prywatka" zobaczymy występujących gościnnie artystów z Krakowa. Współrealizatorką tej produkcji będzie krakowska wokalistka Katarzyna Cygan, liderka zespołu Siedem Kotów, która sama również weźmie udział w przedsięwzięciu. W spektaklu odnaleźć będzie można nawiązania do historii Sopotu.

- Ten spektakl traktuję jako sprawdzian generalny dla Sopockiej Sceny Musicalowej. Jeśli spodoba się władzom miasta, usiądziemy do konkretnych rozmów nad kształtem teatru. Chciałabym mieć stały zespół artystyczny. Premierę przygotowuję z myślą, że później aktorzy Sopockiej Sceny Musicalowej ją przejmą - kończy Anna Dauksza-Wołkowicz.

Zwiastunem współpracy pomysłodawczyni Sopockiej Sceny Musicalowej z Katarzyną Cygan będzie koncert "Piosenki z Krakowa", z okazji 110. rocznicy nadania Sopotowi praw miejskich, prezentowany w Sopockiej Scenie Off de Bicz 8 i 9 października o godz. 19 (bilety w cenie 40 - normalny i 30 zł - ulgowy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji