Artykuły

Warszawa. Jubileusz Montowni w Och-teatrze

Z okazji jubileuszu piętnastolecie swojego istnienia, Teatr Montownia przygotowuje na 28 października w Och-teatrze specjalny spektakl - sztukę rumuńskiego pisarza Matei Visnieca pt. "Zatrudnimy starego clowna" w reżyserii Marcina Hycnara.

Jesienią tego roku Teatr Montownia będzie obchodził piętnastolecie swojego istnienia. To właśnie 12 września 1996 r. w stołecznym Teatrze Powszechnym odbyła się pierwsza premiera grupy, "Szelmostwa Skapena", zagrana w pełnym składzie aktorskim (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki) i pod szyldem Montowni.

Z okazji jubileuszu, Montownia przygotowuje na 28 października w Och-teatrze specjalny spektakl - sztukę rumuńskiego pisarza Matei Visnieca pt. "Zatrudnimy starego clowna" w reżyserii Marcina Hycnara.

Chcielibyśmy, aby świętowanie kilkunastu lat na scenie przybliżyło młodszym widzom historię naszego teatru, a tym nieco starszym oraz wiernym fanom przypomniało dorobek artystyczny grupy i przywołało wspomnienia. Oprócz monografii jubileuszowej i krótkiego filmu dokumentalnego przygotowujemy wystawę plakatów oraz oryginalnych rekwizytów i kostiumów z dawnych spektakli. Ale przede wszystkim, zapraszamy na wszystkie nasze starsze i nowsze przedstawienia.

***

Matei Visniec

ZATRUDNIMY STAREGO CLOWNA

przekład: Krzysztof Warlikowski

reżyseria: Marcin Hycnar

występują: TEATR MONTOWNIA (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki)

premiera: 28 października 2011 r., Och-teatr, ul. Grójecka 65

"Dzisiejszy cyrk to gówno. To nędzna amatorszczyzna.

Dziś już nikt nie wie, co to jest prawdziwe zawodowstwo.

Żadnej fantazji. Żadnej siły perswazji. Ofermy, kabotyni, beztalencia!

Mówię ci, Filippo, jeśli my zdechniemy, sztuka zdechnie z nami."

(fragment sztuki)

Och-teatr po raz kolejny będzie gościł na swoich deskach aktorów Teatru Montownia. Krawczuk, Perchuć, Rutkowski i Wierzbicki biorą na warsztat sztukę Matei Visniec'a "Zatrudnimy starego clowna". Historia rumuńskiego autora o podstarzałych clownach w interpretacji Montowni staje się sztuką niezwykle bliską rzeczywistości. To opowieść o grupce artystów, których kiedyś łączyły ideały, pasja i przyjaźń. Spotkanie po latach jest okazją do zrewidowania młodzieńczych planów, wzajemnych relacji i mitów dotyczących przeszłości. Nieprzypadkowo przedstawienie powstaje przy okazji jubileuszu piętnastolecia istnienia grupy. Z każdą kolejną kwestią granica między sceniczną fikcją a prywatnością zaciera się coraz bardziej

Spektakl jest reżyserskim debiutem Marcina Hycnara, na co dzień aktora Teatru Narodowego i studenta Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji