Artykuły

Wrocław. Zwycięzcy konkursu Art for Social Change

Akcja "Osłodź sobie kulturę", audycje dziennikarzy z Polski i z Białorusi w Radiu Ryba i spektakl dla dzieci "W szufladzie" - to niektóre ze zwycięskich projektów konkursu Art for Social Change, który towarzyszy wrześniowemu Europejskiemu Kongresowi Kultury.

Konkurs, przeznaczony dla organizacji pozarządowych z Polski i zagranicy, został przeprowadzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Instytut opracował koncepcję Europejskiego Kongresu Kultury,jest też jego organizatorem. Inicjatorem Kongresu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

Narodowego.

Radio Ryba to jeden z ośmiu zwycięskich projektów konkursu Art for Social Change.

Dziennikarze białoruskiej redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy oraz białoruskiego internetowego Radia Ryba będą przygotowywać relacje z wydarzeń Europejskiego Kongresu Kultury. Każda ekipa radiowa opracuje osiem audycji w języku białoruskim. Będą one dostępne w internecie: na stronie

Polskiego Radia, stronie internetowej Radia Ryba, a także na oficjalnej stronie kongresu.

Innym zwycięskim projektem jest akcja Stowarzyszenia Starter "Osłodź sobie kulturę", po raz pierwszy przeprowadzona w 2008 r. podczas festiwalu Poznań Poetów.

"W szufladzie" to 30-minutowy spektakl Teatru Poddańczego przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. W komódkach i szufladach, z których zbudowana jest scenografia przedstawienia, ukrywają się żywioły. To one są bohaterami opowieści. Dzieci poznają je poprzez zabawę - w układanie słów, wydobywanie dźwięków z przedmiotów, grę rytmami.

Kolejny zwycięski projekt to "Art Training" - propozycja uczestnictwa w stworzonych przez artystów grach miejskich, których instrukcje, w formie plakatów oraz pocztówek, pojawią się we Wrocławiu podczas Europejskiego Kongresu Kultury.

Szczegóły na temat wszystkich zwycięskich projektów konkursu Art for Social Change na stronie www.culturecongress.eu.

Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu ma być jednym z najważniejszych wydarzeń polskiej prezydencji w 2011, potrwa od 8 do 11 września. Program kongresu opierać się będzie na czterech głównych filarach. Pierwszym będzie spotkanie ministrów kultury, drugim - kilkanaście paneli

dyskusyjnych, trzecim - spotkanie najważniejszych urzędników europejskich z przedstawicielami organizacji pozarządowych, czwartym - wydarzenia artystyczne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji