Artykuły

Tuczno. Festiwal sztuk audiowizualnych Misietupodoba

W tym roku bohaterem festiwalu sztuk audiowizualnych Misietupodoba będzie - pies. Przyjadą przedstawiciele berlińskiej sceny eksperymentalnej. Będzie i teatr - trzy przedstawienia dla dzieci i jedno dla dorosłych.

Po raz czwarty niewielkie, ale bardzo malownicze Tuczno (powiat wałecki) staje się centrum sztuki alternatywnej. W weekend odbywa się tu festiwal Misietupodoba.

Pod szyldem "Wystawa Psów Wielorasowych-Psim Swędem" (malarstwo, rzeźba, wideo, fotografia) na Zamku w Tucznie psa w sztuce współczesnej pokażą młodzi twórcy, m.in. Magdalena Szmigiel-Taube, Magdalena Deput, Ewa Bone, Ewa Kozubal, Ola Nadulska, ale też znane ze Szczecina Katarzyna Szeszycka i Lidia Sapińska Królowa Szczecińska. Do wernisażu przygrywać będzie zespół... Suka (koncert w sobotę o godz. 15). Hostessy częstować będą kośćmi (czekoladowymi).

W programie jest też konkurs na najładniejszego psa w okolicy. Psie piękności oceniać będą jurorzy Czesław Mozil i Mazzoll.

- Jest wiele akcji, którymi chcemy włączyć do festiwalu mieszkańców - mówi Ewa Kozubal ze Stowarzyszenia Misietupodoba. - Trwają już warsztaty, na których w okolicznych wsiach dzieci budują psie rydwany do parady.

Będzie kilka scen muzycznych (główna, DJ namiot). Wystąpią na nich m.in. Mazzoll Information, Masturbator, Graal, Japoto, Drewno from Las, Enchantia, Ścianka Solo, Ania Brachaczek i Hrabia Fochman, Bogowie. Przyjadą przedstawiciele berlińskiej sceny eksperymentalnej. Będzie i teatr - trzy przedstawienia dla dzieci i jedno dla dorosłych (Teatrzyk Kukiełkowy Kuby Kaprala zagra "Przygody pana Ch. W. de Prącie") - a na tucznieńskiej plaży (przekształconej na sycylijską) - retrogimnastyka.

Więcej: www.misietupodoba.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji