Artykuły

Międzyzdroje. Kolejne odciski dłoni w Alei Gwiazd

Krzesimir Dębski, Zbigniew Górny, Anna Jurksztowicz i Janusz Józefowicz odsłonili w piątek w Międzyzdrojach w Alei Gwiazd odciski swoich dłoni. Jak podkreślił kompozytor muzyki filmowej Krzesimir Dębski, w tym roku obok aktorów i aktorek odciskiem dłoni zostali uhonorowani muzycy.

W tym nadmorskim mieście trwa 16. Festiwal Gwiazd - letnie spotkanie widzów i słuchaczy z ludźmi kina, telewizji, teatru i sceny. Od początku istnienia Festiwalu swój ślad pozostawiło w Międzyzdrojach już ponad 110 artystów, głównie aktorów, a wśród nich: Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Bogusław Linda, Janusz Gajos, Zbigniew Preisner, Krzysztof Kieślowski, Gustaw Holoubek.

Ceremonia odsłonięcia odcisków zgromadziła przy głównej ulicy w Międzyzdrojach Promenadzie Gwiazd, przy której znajduje się Aleja Gwiazd, tłum wczasowiczów i łowców autografów. Większość trzymała w rękach aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Każdy chce mieć zdjęcie gwiazdy, najlepiej ze sobą. Zewsząd słychać było okrzyki nawołujące gwiazdy do pozowania zawodowym fotografom czy prośby, by podeszły bliżej do swych wielbicieli.

Fani kina i telewizji gromadzą się też przed hotelem, w którym zatrzymali się artyści. Jest ich w Międzyzdrojach blisko stu, więc szanse na spotkanie z gwiazdą są wielkie. Oczekujący licytują się, komu udało się "na żywo" zobaczyć więcej znanych z ekranu i prasy sław. Do Międzyzdrojów zjechali już Olga Bończyk, Jan Nowicki, Piotr Adamczyk, Magdalena Cielecka, Jan Peszek, Tomasz Karolak, Marek Włodarczyk, Mirosław Baka, Katarzyna Żak. Przyjedzie jeszcze m.in. Ewa Kasprzyk.

Festiwal w Międzyzdrojach, to oprócz spotkań z gwiazdami także spektakle teatralne, koncerty, wystawy fotografii i malarstwa, pokazy filmowe.

Od kilku lat najwybitniejsi artyści honorowani są również pomnikami ustawianymi wzdłuż Alei Gwiazd. Podczas tegorocznej edycji w sobotę w przedostatnim dniu Festiwalu, zostanie odsłonięty Stolik zmarłego w styczniu Krzysztofa Kolbergera. To sylwetka aktora siedzącego przy stoliku z książką w dłoniach. Stanie obok pomników Gustawa Holoubka oraz Jana Machulskiego.

Późnym wieczorem w piątek w amfiteatrze zabrzmią przeboje Andrzeja Zauchy, którego 20 rocznica śmierci przypada w październiku, w wykonaniu m.in. Krystyny Prońko, Kuby Badacha i Doroty Miśkiewicz.

W sobotę orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego i plejada gwiazd wykonają piosenki z kultowych polskich seriali. W ramach festiwalu odbędą się także turnieje sportowe gwiazd. Publiczność będzie mogła zobaczyć swoich ulubieńców w innej działalności niż dotychczas. Gwiazdy zagrają w golfa, tenisa i w piłkę nożną.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji