Artykuły

Warszawa. "Premiera "Baden-Baden" na Scenie Przodownik

Laboratorium Dramatu to jedna z nielicznych warszawskich scen, która będzie grać przez cały lipiec. Dodatkowo rozpoczyna miesiąc od premiery: tragikomedię Piotra Rowickiego "Baden-Baden" wyreżyserowała Aldona Figura.

"Baden-Baden", sztuka Piotra Rowickiego, reż. Aldona Figura, wyk. Monika Niemczyk, Maria Dejmek, Martyna Peszko, Laboratorium Dramatu, ul. Olesińska 21, bilety: 35 zł, rezerwacje: tel. 663 741 903, piątek (1.07), godz. 20.

Laboratorium Dramatu to jedna z nielicznych warszawskich scen, która będzie grać przez cały lipiec. Dodatkowo rozpoczyna miesiąc od premiery: tragikomedię Piotra Rowickiego "Baden-Baden" wyreżyserowała Aldona Figura.

Akcja rozgrywa się na Pomorzu pod koniec II wojny światowej. Mimo niepokojących wiadomości z frontu i informacji o zbliżaniu się Armii Czerwonej Niemka Edith próbuje normalnie prowadzić dom. Ale oczywistym faktom zwiastującym zbliżającą się klęskę nazistów nie da się zaprzeczyć. Domownicy muszą znaleźć sposób na zmierzenie się z nadchodzącą katastrofą. Zdecydować, czy chcą za wszelką cenę ratować się i próbować uciekać, czy też może zaszaleć i cieszyć się ostatnimi chwilami życia.

Piątkowa premiera inauguruje IV Letni Przegląd Laboratorium Dramatu. W programie - 16 tytułów, w tym wiele premier minionego sezonu. Wszyscy, którzy nie mieli okazji ich dotąd zobaczyć, mogą nadrobić zaległości. Będzie nagradzany monodram "Medea" Magdaleny Marciniak w wykonaniu Julii Wyszyńskiej oraz "Sex machine" Tomasza Mana w reżyserii Adama Nalepy. Po raz pierwszy w przeglądzie znajdą się także spektakle Teatru Na Woli. Zobaczymy głośną "Naszą klasę" według nagrodzonego Nike tekstu Tadeusza Słobodzianka. Idealna propozycja na gorące wakacyjne wieczory to "Amazonia" Michała Walczaka w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Komedia o aktorach, celebrytach i niełatwej walce o sławę, pieniądze i realizację artystycznych marzeń.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji