Artykuły

Szczecin. Zuzu i Lulu, czyli co w teatrach na wakacje

Propozycji dla widzów dorosłych - brak. Za to dzieciaki mają w czym wybierać

Co roku Teatr Polski pamięta w czasie wakacji o teatromanach, np. zapraszając na premiery szekspirowskie na zamkowym dziedzińcu. W tym nie szykował jednak żadnych propozycji na letni sezon.

- Z powodu remontu Opery zajęty miał być zamkowy dziedziniec, i to na dwa lata [ostatecznie terminarz się przesunął - red.], w związku z czym nie planowaliśmy sezonu letniego - mówi Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego.

Ostatni spektakl TP gra w niedzielę, kolejny sezon zainauguruje za to już 19 sierpnia. Do końca sierpnia grać będzie "Boga mordu", "Pornograf" i "Mayday 2". Na samym początku września zobaczymy pierwszą premierę - "Noc" Andrzeja Stasiuka w reżyserii Julii Wernio.

Dramat Stasiuka jest farsą na najprostsze stereotypy, jakie funkcjonują w Polsce na temat Niemców i w Niemczech na temat Polaków. Próby już się rozpoczęły.

Teatr Współczesny sezon zakończy 26 czerwca spektaklem "Życie/instrukcja obsługi". Kolejne przedstawienia - od 7 września. Na 24 września planowana jest pierwsza premiera - "Makbet" Williama Szekspira (przekład Stanisław Barańczak), w zapewne nieklasycznej interpretacji reżysera Marcina Libera.

W tym roku po raz pierwszy zdecydowała się grać w wakacje Pleciuga. W dwa weekendy sierpnia (13-14 sierpnia i 27-28 sierpnia) zaprasza kilkulatków (wraz z rodzicami) na przedstawienie "Zuzu i Lulu" [na zdjęciu] o lalkach, które poznają świat. - Myślę, że w wakacje najwięcej problemów ze znalezieniem atrakcji dla dzieci mają właśnie rodzice takich maluchów - mówi Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek Pleciuga.

Młodszym szczecinianom Pleciuga i Współczesny proponują w wakacje zajęcia teatralne. Oferta przygotowana została dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W Pleciudze półkolonie teatralne odbywać się będą między 4 a 16 lipca. W trzech grupach tematycznych: aktorskiej, plastycznej i muzycznej dzieci tworzyć będą pod opieką m.in. aktorów Pleciugi Rafała Hajdukiewicza i Przemysława Żychowskiego. Od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Dwutygodniowy turnus kosztuje 500 zł (w tym obiad). Zapisy do piątku pod nr. tel. 91 445 51 14 begin_of_the_skype_highlighting              91 445 51 14      end_of_the_skype_highlighting. Teatr Współczesny proponuje dwutygodniowe warsztaty pt. "Teatralna wyspa skarbów" w dwóch terminach: 18-29 lipca oraz 1-12 sierpnia. Zajęcia odbywać się będą w Teatrze Małym - kameralnej scenie Teatru Współczesnego, która mieści się przy deptaku Bogusława, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Grupy uczestniczyć będą w zajęciach teatralno-ruchowych (prowadzi aktor TW Maciej Litkowski), muzycznych (Jacek Wierzchiwski, perkusista Filharmonii Szczecińskiej, kompozytor) i plastycznych (malarka Natalia Szostak). Koszt 650 zł. Zgłoszenia pod nr. 601 94 59 59.

W obu teatrach zajęcia zakończą się wystawieniem przedstawienia przygotowanego przez młodych artystów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji