Artykuły

Bydgoszcz. Donizetti na koniec sezonu

Opera Nova zaprasza na ostatnie w tym sezonie spektakle operowe. 10 i 12 czerwca wystawione zostanie arcydzieło opery komicznej "Napój miłosny" Gaetana Donizettiego.

Perypetie uczuciowe bogatej Adiny i nieśmiałego Nemorina zawarte w genialnej operze komicznej "Napój miłosny" Gaetana Donizettiego będzie można śledzić w Operze Nova w najbliższy piątek i niedzielę.

Adina jest piękna, beztrosko łamie męskie serca. Dla biednego Nemorina wydaje się nieosiągalna. Może nigdy nie odważyłby się zawalczyć o jej uczucie, gdyby nie niespodziewane przybycie "doktora" Dulcamary, który jest mistrzem sprzedaży obwoźnej i potrafi zbyć butelkę bordeaux, jako legendarnego napoju zapewniającego wzajemność w miłości. Pojawia się też "ten trzeci", czyli sierżant Belcore w oczekiwaniu na padające mu do stóp niewiasty.

Nad wartką i dowcipną historią unosi się cudowna muzyka Donizettiego. W najbliższych przedstawieniach wystąpią: Victoria Vatutina (Adina), Pavlo Tolstoy i Dariusz Pietrzykowski (Nemorino). Jako doktor Dulcamara: Bartłomiej Tomaka. Postać sierżanta Belcore wykonywać będą Łukasz Motkowicz i Łukasz Goliński.

Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Jerzy Wołosiuk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji