Artykuły

Gdańsk. "Wyciemnienie" w Miniaturze

Reżyser Jerzy Wójcicki oraz Edyta Janusz-Ehrlich i Wioleta Karpowicz zapraszają 11 czerwca o godz. 19 na premierę sztuki "Wyciemnienie", która odbędzie się na gościnnych deskach Teatru Miniatura w Gdańsku.

Punktem wyjścia dla spektaklu stała się sytuacja zapisana w dramacie Samuela Becketta "Końcówka". Irlandzki dramaturg zaaranżował rodzaj potrzasku, w którym tkwi dwójka bohaterów, próbująca zaakceptować własną powszedniość. Aktorki, poprzez swoje sobowtóry, tworzą nowy tekst, który jest odbiciem zawartej w dramacie propozycji doświadczenia egzystencjalnego.

Wyciemnienie to historia o odpowiedzialności za siebie w świecie, który nie spełnia naszych oczekiwań. Jedyne co mamy to drugi, tak samo niespełniony, pełen wad, jak my, człowiek. Od nas zależy czy bycie z nim stanie się dla nas wartością czy koszmarem.

Następny spektakl - 19 czerwca, o godz. 18.00; bilety w cenie 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe) - do nabycia bezpośrednio przed spektaklami.

Jerzy Wójcicki (ur 1983) - dramaturg, reżyser. Laureat ogólnopolskiego konkursu na współczesną polską komedię "Komediopisanie" III edycja 2010, Teatr Powszechny w Łodzi (za sztukę "Jak uwodzili bogowie" napisaną z Mariuszem Więckiem). Debiut sceniczny na Sopockiej Scenie Off De Bicz - spektakl pod tytułem "Nie strzelajcie do pianistki" - premiera 11 grudzień 2010 (dramaturgia, adaptacja i współreżyseria). Wyróżnienie za "Nie strzelajcie do pianistki" na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie. Asystent Krzysztofa Globisza na Wydziale Aktorskim ("Lepsi" Jekatierina Narszi). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, na Wydziale Reżyserii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji