Artykuły

Warszawa. Zapowiedź "Zawirowań"

22 maja o godz. 19:00 w Teatrze Polskim odbędzie się kolejny spektakl zapowiadający 7. Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania - "Fuera de Campo" w choreografii Daniela Abreu.

"Fuera de campo" spektakl zespołu Zawirowania w choreografii Daniela Abreu wciąż budzi zaciekawienie na świecie oraz był pokazywany już na wielu festiwalach począwszy od Madrytu, a skończywszy na Jerozolimie. Tym razem tancerze Zawirowań 25 kwietnia 2011 zaprezentowali go w Wielkim Nowogrodzie w Rosji na wydarzeniu zatytułowanym "Kingfestiwal".

To spektakl zrealizowany przez młodego hiszpańskiego choreografa, Daniela Abreu, laureata kilku znaczących nagród europejskich. To zupełnie nowe doświadczenie dla tancerzy, przedstawienie zbudowane wyłącznie z wysmakowanych plastycznie obrazów pełnych emocji. W ramach przedstawienia pojawiają się postacie szukające wzajemnego kontaktu, ale skazane na samotność. Prawie nagie i bezbronne, ale ukazujące to, co w naszym codziennym życiu jest "Fuera de campo", czyli "poza zasięgiem". Spektakl prezentowany był w 2010 roku na festiwalach w Madrycie, Kownie i Jerozolimie.

Daniel Abreu rozwija osobisty styl i język tańca, kształtujący się w różnorodnych choreografiach i będący etapami poszukiwań. Analizuje najdrobniejsze detale ruchu, łącząc go jednocześnie z innymi środkami wyrazu (fotografia, teatr). Jego spektakle są zazwyczaj oszczędne w formie, minimalistyczna scenografia podkreśla rolę światła i ruchu. Punktem odniesienia jest zawsze sam ruch i potrzeba komunikowania się głównie za jego pośrednictwem. Jest on abecadłem, dzięki któremu powstaje unikalny język choreografii Daniela Abreu.

ceny biletów od 32-40 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji