Artykuły

Warszawa. Nagrody 9. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego

W niedzielę 15 maja zakończył się 9. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego. Z jedenastu przedstawień konkursowych wyłoniono trzy najlepsze monodramy oraz wyróżniono dwie aktorki.

Pierwsza nagroda Grand Prix w wysokości 5 000 złotych został przyznana monodramowi pt. "Medea"z Laboratorium Dramatu w Warszawie w wykonaniu Julii Wyszyńskiej (na zdjęciu), autorstwa Magdaleny Marciniak, w reżyserii Eweliny Marciniak.

Drugą nagrodę w wysokości 3 500 złotych otrzymał monodram pt. "Stephanie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń" z Laboratorium Dramatu w Warszawie w wykonaniu Anny Smołowik, autorstwa Maliny Prześlugi, w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Trzecią nagrodę w wysokości 2 500 złotych otrzymał monodram pt. "Novecento" z Teatru Nowego w Krakowie w wykonaniu Dominika Nowaka, według powieści Alessandro Baricco, w reżyserii Iwo Vedral.

Dwa równorzędne wyróżnienia aktorskie w wysokości 1000 złotych dla Moniki Dąbrowskiej za rolę w monodramie pt. " Olga. Eine charmant Frau" grupy Trupa Czango z Warszawy oraz dla Wiolety Karpowicz za rolę w monodramie pt. " Nie strzelajcie do pianistki" z Sopockiej Sceny Off de Bicz.

Nagrody przyznało jury w składzie:

Sławomira Łozińska - Aktorka, Dyrektor naczelna Teatru Ateneum w Warszawie

Nina Mazur- Vice-President of International Forum One Man Show (ITI - UNESCO)

Michał Walczak - Dramaturg, reżyser

Jakub Lasecki -Przedstawiciel publiczności

Jacek Wakar- Krytyk teatralny, Przewodniczący Jury

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji