Artykuły

Kraków. "Hommage a Chagall" rusza w świat

Projekt Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska "Hommage Chagall - tournée europejskie 2011" otrzymał dofinansowanie w wysokości 80.000 złotych w programie Instytutu Adama Mickiewicza JA, KULTURA! Promocja kultury polskiej zagranicą.

W ramach projektu znakomity spektakl Teatru Groteska poświęcony życiu i twórczości Marca Chagalla "Hommage Chagall" w reż. Adolfa Weltschka zostanie zaprezentowany na trzech prestiżowych festiwalach: Sibiu International Theatre Festival (Sybin - Rumunia; 29 maja 2011); Festival of Wonder (Silkeborg - Dania; 10 listopada 2011); Reims Scnes d'Europe (Reims - Francja; 14 i 15 grudnia 2011).

*

Sibiu International Theatre Festival to najbardziej znany festiwal teatralny w Rumunii i festiwal znaczący w skali światowej. W wydarzeniu uczestniczy około 35 tys. widzów dziennie. Na festiwalu występują rok rocznie wyśmienite zespoły (około 350 wydarzeń w 66 salach teatralnych), reprezentujące wszelkie gatunki sztuk performatywnych. Festiwal przyciąga liczne grono obserwatorów: dyrektorów zagranicznych festiwali, krytyków, animatorów turystyki. To wydarzenie kulturalne na dużą skalę.

*

Festival of Wonder to międzynarodowy festiwal teatru wizualnego, teatru lalek i przedmiotu adresowany zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Na festiwalu prezentowane są przedstawienia duńskie, międzynarodowe, a także przedstawienia dla dorosłego widza w nurcie przedstawień mistrzowskich teatrów z Europy i ze Świata. W tym roku festiwal obchodzi swoje 25 lecie, a spektakl Hommage Chagall uświetni otwarcie Festiwalu. Festiwal of Wonder to jedyny tego rodzaju znaczący festiwal w Danii i festiwal uznany w Europie, który odwiedza liczne grono obserwatorów z zagranicy.

*

Festival Reims Scnes d'Europe prezentuje znakomitych artystów i przedstawienia z całej Europy: przedstawienia dla dorosłych: teatr, taniec, muzyka, opera, filmy; przedstawienia dla dzieci, sympozja, głośne czytanie, kabarety. Organizatorami Festiwalu jest 7 organizacji: La comédie (teatr), Le Mange (cyrk i taniec) , L'opéra (teatr, opera i poezja), Djaz51 (jazz), Césaré (muzyka alternatywna), La Cartonnerie (muzyka współczesna) i Nova Villa (młoda publiczność). To znakomity festiwal promujący najciekawsze wydarzenia kulturalne w Europie.

**

Spektakl Hommage Chagall w reż. Adolfa Weltschka, którego premiera odbyła się we wrześniu 2009 był już prezentowany na zagranicznych festiwalach. Do jego międzynarodowych sukcesów należą pokazy na festiwalach teatralnych: na festiwalu Fri Figur w Oslo (Norwegia), a także na festiwalu Skupova Plzeň w Pilźnie (Czechy).

Najbliższe spektakle Hommage Chagall w Teatrze Groteska w Krakowie:

11 i 12 czerwca (sobota i niedziela), godz. 19:00

oraz

24 i 25 czerwca (piątek i sobota) godz. 20:00

Spektakl będzie wydarzeniem towarzyszącym 21. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji