Artykuły

Warszawa. Super Wiktory dla Dymnej, Feldman i Fedorowicza

Anna Dymna, Krystyna Feldman i Jacek Fedorowicz otrzymali w poniedziałek [25 kwietnia] w Warszawie statuetki Super Wiktorów 2004, czyli nagrody za całokształt osiągnięć, przyznawane największym osobowościom telewizyjnym.

Z poniedziałkowej gali ze statuetkami Wiktora wyszli także Jerzy Radziwiłowicz, nagrodzony w kategorii "najpopularniejszy aktor telewizji" oraz Piotr Bałtroczyk, który zwyciężył w kategorii "osobowość telewizyjna".

Super Wiktory przyznawane są od 1992 roku. W poprzedniej edycji nagrodzono Wojciecha Manna, Beatę Tyszkiewicz, Grażynę Torbicką i Romana Polańskiego.

Wiktory wręczono po raz 20. Statuetki tradycyjnie zostały przyznane w 10 kategoriach. Poniedziałkowa gala zgromadziła w Teatrze Narodowym nie tylko artystów - na widowni zasiedli również m.in. przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek oraz były szef KRRiT, Juliusz Braun.

Pomysłodawcą Wiktorów jest znany dziennikarz, Józef Węgrzyn. Kandydatów typują członkowie Telewizyjnej Akademii Wiktorów, składającej się z laureatów dotychczasowych edycji. Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, nagrodę Super Wiktora, przyznawaną od 1992 roku, tylko raz w życiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji