Artykuły

Białystok. BTL gościł na Syberii

Po raz drugi BTL gościł w Kurganie. Tym razem, podczas drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Marzenie o lataniu" wstąpił z dwoma pr zedstawieniami

3 maja odbył się spektakl-koncert w reż. Lesława Piecki - "Chopin-impresja", 4 maja festiwalowa publiczność mogła dwukrotnie zobaczyć "Dulcyneę" w reż. Adama Frankiewicza.

Oba przedstawienia należą do eksperymentalnego nurtu spektakli BTL-u. "Chopin-impresja" to rodzaj eseju teatralnego, łączącego interpretację utworów Fryderyka Chopina, wykonywanych na żywo przez pianistę oraz przez marionetkę, z próbą znalezienia odpowiedzi na pytania o źródła inspiracji determinujące twórczość każdego artysty.

"Dulcynea" [na zdjęciu] w reż. Adama Frankiewicza to opowieść inspirowana Cervantesowskim Don Kichotem, opowieść bez słów, malowana światłem, muzyką i gestem. Dzieje błędnego rycerza są tu tylko pretekstem, inspiracją do poszukiwania odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiego działania.

Dulcynea to w spektaklu metafora tego, co pozwala nam żyć, idea, która popycha nas do działania. - Chcemy zadać sobie pytanie, co czyni nas ludźmi. Dulcynea to rodzaj miłości, czegoś, po co żyjemy - mówi reżyser.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji