Artykuły

Wrocław. Bajkobus wraca z mamutem

Na spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek "Powrót mamuta" natraficie od 15 kwietnia przy Bajkoprzystanku pod Pręgierzem i - uwaga - w Ogrodzie Staromiejskim.

Fot. Bajkobus odniósł jeden z największych sukcesów teatralnych we Wrocławiu: został okrzyknięty przez prasę Fajerwerkiem roku 2008, jest laureatem Wrocławskiej Nagrody Teatralnej 2008 (za "Legendy wrocławskie"), otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Najważniejszego Teatralnego Wydarzenia Artystycznego 2008, był również nominowany do Innowatora 2008. W roku 2010 zajął III miejsce w plebiscycie "Hity Dekady" "Polski - Gazety Wrocławskiej"

Bohaterem spektaklu jest mały Mamut, odnaleziony przez wrocławskiego lodziarza w bryle lodu z Antarktydy. W poszukiwaniu rodziców maluch opuszcza budkę z lodami i rozpoczyna wędrówkę po Wrocławiu. Przeżywa mnóstwo zabawnych przygód, spotyka ciekawych ludzi: beztroskiego Rastamana i demonicznego Fryzjera, zaprzyjaźnia się z wrocławskim krasnalem, a w końcu ulega urokowi pięknej Słoninki.

Bajkobus w kwietniu:

15, 16, 17 kwietnia 2011 o godz. 16.00 - "Powrót Mamuta" - Bajkoprzystanek pod Pręgierzem.

29 kwietnia 2011 o godz. 16.00 - "Powrót Mamuta" - Ogród Staromiejski

30 kwietnia 2011 o godz. 14.00 - "Legendy wrocławskie" - Ogród Staromiejski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji